Więcej
  Strona głównaInstytucjeSKO w Michałowie uczy o finansach... ale jak?

  SKO w Michałowie uczy o finansach… ale jak?

  Talent do oszczędzania drzemie w każdym z nas. Musimy mieć jednak niezbędne informacje i możliwości, żeby umiejętność tą szkolić. Jak je zdobyć? Dzięki Szkolnym Kasom Oszczędności oraz programowi SKO.

  Chcesz się uczyć oszczędzania, szkolna kasa Ci się kłania.

  Gdy oszczędzasz w szkolnej kasie  to pieniążki wciąż w zapasie.

  Zaczynamy od młodości  w Szkolnej Kasie Oszczędności.

  Szkolna kasa uczy Was by pieniążki nie szły w las.

  Ideą stworzenia Szkolnych Kas Oszczędności było wyrobienie umiejętności oszczędzania i zarządzania posiadanymi środkami finansowymi. Co ciekawe, pomysł ten powstał już w 1773 roku, aby szkoły uczyły dzieci, nawet te dopiero zaczynające naukę, jak należy obchodzić się z pieniądzem. W Polsce niemal co drugi uczeń oszczędzał w latach 50 i 60 w ramach SKO. Idea przetrwała do dnia dzisiejszego, czego dowodem jest program, w którym uczestniczą uczniowie z Michałowa.

  Na czym polega? W jaki sposób opiekunka SKO stara się pokazywać uczniom, że rozwijanie drzemiących w nich talentów, nie tylko tych matematycznych, czy też finansowych jest tak istotne?

  Większość uczniów uczestniczy w lekcjach o finansach, które przygotowuje i prowadzi opiekunka SKO. Uczą się podczas nich kreatywnego myślenia i dowiadują się, jak można identyfikować oraz rozwijać własne mocne strony. Zdobywają także ogólną wiedzę o finansach. Po organizowanych w ramach programu lekcjach wiedzą, skąd się biorą pieniądze oraz jak w niezwykle prosty sposób można nauczyć się oszczędzać. Na podobne zajęcia zaprasza do siebie bank PKO BP. Uczniowie poznają go od środka, mają możliwość spotkania się z ludźmi, którzy bezpośrednio odpowiadają za funkcjonowanie tych dużych instytucji. Wiele ważnych rad znajduje się także na Szkolnych Blogach i stronie banku PKO BP.

  W ramach programu SKO uczniowie mają ponadto możliwość uczestniczenia w wielu konkursach z zakresu oszczędzania, kreatywności, plastycznych, fotograficznych. Zadania konkursowe uczą szacunku dla pracy, pozytywnego myślenia o pieniądzach, a także wspierają uczniowską aktywność związaną z szeroko pojętym programem SKO ( oszczędzanie, blogowanie, przedsiębiorczość, zdrowie, ekologia, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kreatywność).

  W ramach działalności SKO uczniowie zdobywają nagrody rzeczowe i finansowe. Dwa razy w roku odbywa się Gala Liderów i Mistrzów Oszczędzania, podczas której nagradzani są najaktywniejsi SKO-wicze oraz najlepiej oszczędzający; wyróżniani są również rodzice najbardziej zaangażowani w program SKO.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE