1.5 C
Warka
czwartek, 1 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSKO w Michałowie uczy o finansach... ale jak?

  SKO w Michałowie uczy o finansach… ale jak?

  Talent do oszczędzania drzemie w każdym z nas. Musimy mieć jednak niezbędne informacje i możliwości, żeby umiejętność tą szkolić. Jak je zdobyć? Dzięki Szkolnym Kasom Oszczędności oraz programowi SKO.

  Chcesz się uczyć oszczędzania, szkolna kasa Ci się kłania.

  Gdy oszczędzasz w szkolnej kasie  to pieniążki wciąż w zapasie.

  Zaczynamy od młodości  w Szkolnej Kasie Oszczędności.

  Szkolna kasa uczy Was by pieniążki nie szły w las.

  Ideą stworzenia Szkolnych Kas Oszczędności było wyrobienie umiejętności oszczędzania i zarządzania posiadanymi środkami finansowymi. Co ciekawe, pomysł ten powstał już w 1773 roku, aby szkoły uczyły dzieci, nawet te dopiero zaczynające naukę, jak należy obchodzić się z pieniądzem. W Polsce niemal co drugi uczeń oszczędzał w latach 50 i 60 w ramach SKO. Idea przetrwała do dnia dzisiejszego, czego dowodem jest program, w którym uczestniczą uczniowie z Michałowa.

  Na czym polega? W jaki sposób opiekunka SKO stara się pokazywać uczniom, że rozwijanie drzemiących w nich talentów, nie tylko tych matematycznych, czy też finansowych jest tak istotne?

  Większość uczniów uczestniczy w lekcjach o finansach, które przygotowuje i prowadzi opiekunka SKO. Uczą się podczas nich kreatywnego myślenia i dowiadują się, jak można identyfikować oraz rozwijać własne mocne strony. Zdobywają także ogólną wiedzę o finansach. Po organizowanych w ramach programu lekcjach wiedzą, skąd się biorą pieniądze oraz jak w niezwykle prosty sposób można nauczyć się oszczędzać. Na podobne zajęcia zaprasza do siebie bank PKO BP. Uczniowie poznają go od środka, mają możliwość spotkania się z ludźmi, którzy bezpośrednio odpowiadają za funkcjonowanie tych dużych instytucji. Wiele ważnych rad znajduje się także na Szkolnych Blogach i stronie banku PKO BP.

  W ramach programu SKO uczniowie mają ponadto możliwość uczestniczenia w wielu konkursach z zakresu oszczędzania, kreatywności, plastycznych, fotograficznych. Zadania konkursowe uczą szacunku dla pracy, pozytywnego myślenia o pieniądzach, a także wspierają uczniowską aktywność związaną z szeroko pojętym programem SKO ( oszczędzanie, blogowanie, przedsiębiorczość, zdrowie, ekologia, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kreatywność).

  W ramach działalności SKO uczniowie zdobywają nagrody rzeczowe i finansowe. Dwa razy w roku odbywa się Gala Liderów i Mistrzów Oszczędzania, podczas której nagradzani są najaktywniejsi SKO-wicze oraz najlepiej oszczędzający; wyróżniani są również rodzice najbardziej zaangażowani w program SKO.

  PSP Michałów

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE