-2.9 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej

  Młodzież kuła aktywność

  7 i 14 września w ramach „Kuźni Aktywności” prowadzonej przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i „Dworek na Długiej” odbyły się warsztaty „Projekt? To proste”, które miały za zadanie przybliżyć młodym mieszkańcom Warki Fundusz Małych Grantów i zachęcić ich do udziału w konkursie, którego nagrodą jest dofinansowanie w wysokości 1.000 zł na realizację własnego projektu.

  Podczas pierwszej części warsztatów (7 września) organizatorzy ogólnie opowiedzieli uczestnikom o Funduszu Małych Grantów. Poprzez zabawę i interesujące zadania pokazali także, jak ważne przy realizowaniu projektów są współpraca kilku osób, oraz silna wola.

  Gośćmi szkolenia były Angelika Brynda i Klaudia Cichońska, które wiosną tego roku uzyskały dofinansowanie na realizację projektu „Dodajmy skrzydeł Sebastianowi”. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem, nie tylko mieszkańców Warki, ale także sławnych osób z całej Polski, które z wielką ochotą przekazywały przedmioty na licytację, z której pieniądze przeznaczone były właśnie dla Sebastiana. Klaudia i Angelika opowiedziały o organizacji całego przedsięwzięcia, o trudach, jakie musiały pokonywać i o ogromie satysfakcji, jaką czuły, gdy udało im się w pełni osiągnąć cel, który przed sobą postawiły. Doradziły także wszystkim zebranym , by nie poddawali się i dążyli mimo wszystko do realizacji swoich zamiarów.

  W drugiej części warsztatów (14 września) skupiono się przede wszystkim na przygotowaniu uczestników do napisania wniosków o dofinansowanie do ich projektów. Anna Staniszewska i Dorota Lenarczyk ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A. jasno i prosto wytłumaczyły zebranym jak należy poprawnie wypełnić wniosek, co w nim napisać, by mieć realne szanse na uzyskanie dotacji.

  Uczestnicy spotkania zaprezentowali także projekty, które zamierzają realizować. W ciekawy sposób opowiedzieli o tym, co chcą zrobić, dlaczego wybrali takie, a nie inne działania, oraz jak planują je przeprowadzić. Trzeba przyznać, że warecka młodzież jest niezwykle pomysłowa – każdy przedstawiony na szkoleniu projekt jest atrakcyjny i oryginalny, każdy z nich wniesie do naszej społeczności paletę kolorów.

  Wzięcie udziału w konkursie o dofinansowanie projektów to świetna okazja by pokazać światu siebie i swoje pasje oraz zrobić coś, co ubarwi życie w naszym mieście. Organizatorzy mają nadzieję, że warsztaty, które odbyły się 7 i 14 września, oraz same projekty, pobudzą warecką młodzież do jeszcze większej aktywności i w przyszłych edycjach pojawi się jeszcze więcej młodych ludzi chętnych spełniać swoje marzenia.

  Anna Sobieraj

  FMG 01 FMG 02

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE