-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRMłodzi piłkarze z Warki na Finale mini Mistrzostw Świata

  Młodzi piłkarze z Warki na Finale mini Mistrzostw Świata

  W sobotę 11 czerwca 2022 r. chłopcy z rocznika 2014 wzięli udział w Finale Mini Mistrzostw Świata rozgrywanych na stadionie Legii Warszawa. Przystąpiliśmy do rozgrywek jako reprezentacja Polski. Zmagania grupowe rozpoczęliśmy od zwycięstwa z drużyną Kostaryki 1-0. Następnie przyszło nam się zmierzyć z zespołem Portugalii i również wygraliśmy 1-0. W kolejnym meczu czekała na nas reprezentacja Belgii – po bardzo ciekawym i wyrównanym meczu ponownie wygrywamy 1-0. Po serii zwycięstw przyszedł czas na jedyną porażkę w turnieju z zespołem Kataru 1-2, chłopcy jednak szybko zapomnieli o niepowodzeniu w poprzednim meczu i po bardzo dobrym meczu zdecydowanie wygrali z drużyną Ukrainy 5-0. Do końca rozgrywek pozostawały nam dwa mecze: z drużyną Korei i Brazylii. Z drużyną Korei wygraliśmy 2-1, chociaż źle rozpoczęliśmy mecz i przegrywaliśmy 1-0, potrafiliśmy odwrócić losy meczu i wygrać 2-1. W ostatnim meczu Mini Mistrzostw Świata zmierzyliśmy się z drużyną Brazylii i był to mecz, który zdecydował o tym, która drużyna sięgnie po Mistrzostwo Świata. Początek meczu należał zdecydowanie do Brazylii, która szybko objęła prowadzenie 1-0, chłopcy mimo złego początku meczu nie poddawali się i dążyli do strzelenia bramki co im się udało i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1-1. Dało nam to końcowe zwycięstwo w całym turnieju.

  Wielkie gratulacje dla naszych zawodników!

  Warto również wspomnieć że nagrodę dla najlepszego zawodnika Mini Mistrzostw Świata otrzymał nasz zawodnik Tadeusz Zawadzki.

  Zagraliśmy w następującym składzie: Aleksander Szydło, Marcel Wójcik, Mikołaj Jodłowski, Tadeusz Zawadzki, Filip Warmijak, Jakub Lisiewski, Jan Pakulski, Wojciech Banyś, Szymon Matysek, Dominik Donica.

  KS „WARKA”

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE