-1.8 C
Warka
czwartek, 9 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeUczniowie LO Warka w roli posłów – XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i...

  Uczniowie LO Warka w roli posłów – XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży 

  W dniach 31 maja – 1 czerwca uczniowie LO w Warce – Karolina Cyngot i Kosma Jaszczyk z klasy 2a wzięli udział w XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży (byli posłami na Sejm). Jest to przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest kształtowanie postaw obywatelskich, popularyzowanie wiedzy o zasadach funkcjonowania Sejmu. Inicjatywa zachęca również młodych ludzi do większej aktywności w swoich społecznościach lokalnych. Istotnym celem projektu jest popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach historycznych i bohaterach lokalnych oraz ich znaczeniu dla historii.

  Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Stare Miasto w Warszawie, a także odwiedzili Łazienki Królewskie. Drugiego dnia udali się wraz z opiekunami i pozostałymi uczestnikami projektu do Sejmu RP. Pierwszym punktem programu były spotkania z klubami poselskimi w Sali Kolumnowej. Następnie posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży powitała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Obrady poprowadzili młodzi marszałkowie SDiM, a za stołem prezydialnym pomogli im wicemarszałkowie Sejmu – Piotr Zgorzelski, Małgorzata Kidawa-Błońska i Włodzimierza Czarzasty. W posiedzeniu Sejmu uczestniczyli także Szef Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, a także Rzecznik Praw Dziecka – Mikołaj Pawlak. W obradach udział wziął także wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki, któremu posłowie SDiM mogli zadawać pytania.

  Mieliśmy możliwość poczucia się chociaż przez chwilę jak prawdziwi posłowie. Było to dla nas niezapomniane przeżycie, które pozostawiło po sobie nowe doświadczenia i cudowne wspomnienia. Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy szansę wziąć udział w takim projekcie. Kto wie, może w przyszłości zwiążemy swoje życie zawodowe z Sejmem?

  LO im. P. Wysockiego w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE