-0.7 C
Warka
piątek, 3 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWielki Sukces Aktywności Obywatelskiej!

  Wielki Sukces Aktywności Obywatelskiej!

  Ponad 60 tys. głosów oddanych przez mieszkańców województwa mazowieckiego w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zdecydowało o wyborze 67 projektów. Są wśród nich dwa do głosowania na które zachęcaliśmy czytelników „Kuriera Wareckiego”. Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI uzyskał 1025 głosów a Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grójeckiego „Nasze najpiękniejsze i najsmaczniejsze” – 1033.

  Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI to inicjatywa realizowana przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz Stowarzyszenie W.A.R.K.A już od kilkunastu lat. To połączenie nowoczesnej edukacji historycznej wykorzystującej rekonstrukcje, pokazy i warsztaty z atrakcyjnymi koncertami na dużej i małej scenie i wystawami artystycznymi. Wszystko to w malowniczej scenerii Parku w Winiarach nieopodal Muzeum im. K. Pułaskiego. 2 lipca 2023 r. widzimy się w Warce!

  Drugi projekt dotyczy organizacji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Grójeckiego „Nasze najpiękniejsze i najsmaczniejsze!”. Wydarzenie, które odbędzie się w jednej z miejscowości Powiatu Grójeckiego, obfitować będzie w wiele atrakcji m.in. stoiska i prezentacje KGW, konkurs dla KGW, pokazy kulinarne i degustacje, występy kabaretowe i muzyczne z finałem tanecznym „na dechach”.

  Autorzy przygotowanych i złożonych do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza wniosków – Andrzej Zaręba i Łukasz Rejer składają serdeczne podziękowania za Państwa głosy i zaangażowanie. Mieszkańcy Gminy Warka i całego Powiatu Grójeckiego wykazali się niezwykłą aktywnością. Ta postawa obywatelska pozwoliła na osiągnięcie upragnionego celu!

  Działamy wspólnie na rzecz rozwoju naszej małej Ojczyzny. Serce rośnie!

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE