Więcej
  Strona głównaWiadomościBezpłatne badania płuc i klatki piersiowej

  Bezpłatne badania płuc i klatki piersiowej

  Ministerstwo Zdrowia realizując program Wczesne Wykrywanie Raka Płuc udostępnia możliwość wykonania bezpłatnych badań tomografii komputerowej płuc i klatki piersiowej.  W badaniu mogą wziąć udział mieszkańcy powiatów grójeckiego, lipińskiego, przysuskiego, zwoleńskiego oraz powiatu opoczyńskiego.

  Tomografie będą wykonywane od września do listopada. W bezpłatnym badaniu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 55 rok życia, ale nie mają więcej niż 75 lat.

  W badaniu mogą brać udział osoby, które spełniają

  przynajmniej jeden z warunków:

  • palące minimum 1 paczkę papierosów dziennie przez okres co najmniej 20 lat (lub wymiennie innych produktów tytoniowych);
  • z nowotworowym wywiadem rodzinnym;
  • narażone na ekspozycję czynników rakotwórczych (azbest, ołów, uran, arszenik, beryl, produkty przemiany węgla kamiennego i ropy naftowej).

  Badania zostaną wykonane w Pracowni Tomografii Komputerowej ENDOMED w Radomiu, ul. Kilińskiego 6, na podstawie skierowania wystawionego przez lekarza rodzinnego lub lekarza specjalistę.

   

  Informacja o badaniu i zapisy:

  tel. 48 3400235 wew.2; 48 3400236 wew.2;

  tel. kom. 606 169 634 wew.2; 606 169 637 wew.2

   

  Ilość osób mogących wziąć udział w badaniu jest ograniczona. Do badania nie mogą przystąpić osoby chorujące na choroby płuc w przeciągu ostatnich 5 lat.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE