Więcej
  Strona głównaSportPiotr Plesiewicz ukończył Maraton Warszawski

  Piotr Plesiewicz ukończył Maraton Warszawski

  Po kolarskim debiucie w Mistrzostwach Polski Piotr Plesiewicz (klub Ostoja Winiary Warka Start Radom)  wyruszył na kolejne zawody. Tym razem kolarz szosowy z gminy Warka zaprezentował się w prestiżowej imprezie zrzeszającej najlepszych dystansowców kraju, czyli 35. odsłonie Maratonu Warszawskiego.
  W sobotnie popołudnie 57 handbikeowców z całej Polski oczekiwała na pokonanie ponad 42-kilometrowej trasy wiodącej przez pętle wokół Stadionu Narodowego. Na kolarzy ręcznych czekały bardzo trudne pod względem technicznym odcinki sprawdzające sprawność oraz koordynację ruchową handbikeowców.

  Trenujący kolarstwo szosowe od nieco ponad trzech miesięcy Piotr Plesiewicz, maratoński dystans pokonał na rowerze ręcznym w czasie 1 godziny 49 minut i 21 sekund. Rezultat ten sklasyfikował reprezentanta barw Warki na 20. pozycji w 35. PZU Maratonie Warszawskim. Tegoroczną edycję maratonu stolicy wygrał faworyt, czyli dwukrotny Mistrz Paraolimpijski z Pekinu Rafał Wilk. Ponad 42-kilometrowy dystans wokół Stadionu Narodowego imienia Kazimierza Górskiego pokonał on w czasie 1.12.22s.
  Ze startu Piotra Plesiewicza, który obecnie wszystkie swoje starty traktuje jako lekcję kolarskiego fachu, zadowolony jest jego trener. Mirosław Malec następująco skomentował występ swojego podopiecznego:

  Maraton Warszawski to bardzo trudne zawody. Trasy, które przygotowali organizatorzy wymagały od zawodników ogromnych umiejętności technicznych. Startując w zawodach zbieramy doświadczenie. Wiemy co mamy robić. Mamy pracę na przyszły rok.  Mówiąc potocznie pieczone gołąbki nie lecą same do gąbki. Musimy zrealizować trening kolarski i popracować nad zakrętami, z którymi Piotrek się jeszcze nie oswoił. Jak to zrobimy na pewno będzie dobrze. Przyszłoroczne mistrzostwa Polski na nas czekają.
  Korzystając z okazji chciałbym podziękować naszemu sponsorowi firmie Ostoja Winiary oraz klubowi Start Radom. Słowa dziękuję kieruję także do państwa Elżbiety i Piotra Gościło za pomoc w transporcie, właścicielowi sklepu ROWEROLOGIA za serwis roweru oraz Mirosławowi Konarskiemu za wsparcie przy konserwacji handbike’a. Naprawdę ta pomoc jest dla nas bardzo ważna. Gdyby nie wsparcie tych osób nasz sukces nie byłby możliwy. Z całego serca wszystkim dziękuję za okazaną nam życzliwość. Wielkie dziękuję kieruję do naszych kibiców. Wsparcie, z którym spotykamy się podczas codziennych treningów jest dla nas wielką podporą i dawką motywacji do kolejnych przygotowań.

  Pierwsze kolarskie treningi Piotra Plesiewicza na ulicach Warki wzbudziły niemałą sensację. Czerwony handbike przemykający przez miasto zwracał uwagę wielu mieszkańców. Dzisiaj z tego zainteresowania zrodziła się prawdziwa społeczna więź zezwalająca na realizację marzeń Piotra Plesiewicza. Udział tak dużej grupy mieszkańców Warki w przygodzie podopiecznego Mirosława Malca z rowerem ręcznym spowodował, że sukcesy Piotra Plesiewicza cieszą podwójnie. Jako sportowe osiągnięcie oraz jako efekt lokalnej solidarności i współpracy.

   

  informacja & zdjęcia: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE