0.4 C
Warka
niedziela, 4 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRLetnie zabiegi pielęgnacyjne na Stadionie Miejskim

  Letnie zabiegi pielęgnacyjne na Stadionie Miejskim

  Boiska piłkarskie na Stadionie Miejskim w Warce corocznie przechodzą zabiegi pielęgnacyjne. Dobrze przygotowane boisko to podnoszenie komfortu gry, poziomu technicznego boisk, a także dbanie o zdrowie zawodników, którzy na nich trenują. Po pierwsze została przeprowadzona werykulacja pasywna polegająca na wyczesywaniu obumarłej materii, liści, ździebeł i innych resztek traw z murawy boisk. Następnie wykonano aerację bolcami pełnymi 20 cm. Jest to zabieg pielęgnacyjny polegający na nakłuwaniu powierzchni boisk bolcami, które powodują rozluźnienie gruntu i zwiększenie przepuszczalności wody. W takich warunkach korzenie trawy mają większe możliwości wzrostu i odprowadzenia nadmiaru wody w dolne warstwy gruntu, minimalizujące w ten sposób ryzyko zastojów wody. Następnie został rozsiany piasek przesiewany (na dwa boiska zostało wysiane 115 ton). Kolejnym etapem prac był oprysk murawy biostymulatorami wzrostu opartymi na efektywnych mikroorganizmach. Zabiegi na boiskach trwały dwa dni i były wykonane przez firmę zewnętrzną.

  Klub Sportowy Warka który korzysta z boisk na Stadionie Miejskim w Warce dziękuje Samorządowi Warki na czele z Panem Burmistrzem oraz Dyrektorowi CeSiR Warka za finansowanie corocznych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki temu zawodnicy klubu mogą trenować w bardzo dobrych warunkach treningowych.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE