Więcej
  Strona głównaInstytucjeStwórzmy strategię dla „Jabłkowej Krainy”

  Stwórzmy strategię dla „Jabłkowej Krainy”

  Stowarzyszenie LGD Jabłkowa Kraina, która swoim działaniem obejmuje połowę Powiatu Grójeckiego, w tym Gminę Warka przygotowuje Lokalną Strategię Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027.

  28 września w Warce, w Sali konferencyjnej CESIR odbyło się otwarte spotkanie konsultacyjne poświęcone programowi LEADER oraz przygotowywanej strategii. Niemalże 30-tu działaczy, społeczników i osób aktywnych miało okazję przedstawić swoje pomysły na rozwój lokalny, wskazać słabe i mocne strony naszego terenu oraz szanse i zagrożenia jakie mogą wpłynąć na dalszy rozwój obszaru działania Lokalnej Grupy Działania. W spotkaniu uczestniczyli również lokalni samorządowcy – Radny Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Burmistrz Warki Dariusz Gizka oraz nowy Przewodniczący Rady Miejskiej w Warce Daniel Bugała.

  Spotkanie w Warce było ostatnim z cyklu spotkań konsultacyjnych, które zostały zorganizowane we wszystkich pięciu gminach „Jabłkowej Krainy”. Kolejnym etapem tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju jest realizacja przez mieszkańców anonimowej ankiety, którą można wypełnić internetowo pod adresem: https://forms.gle/fuonrAQKX5QVTtXN9 (link dostępny również na stronie www.jablkowakraina.pl). Zależy nam na tym aby w proces budowy strategii włączyć jak największą liczbę mieszkańców i przedstawicieli podmiotów funkcjonujących na obszarze LGD. Ankieta może być dobrą okazją do zgłoszenia swoich ocen, poglądów oraz propozycji dlatego zachęcamy do poświęcenia chwili czasu na jej wypełnienie. Z góry dziękujemy!

  LGD „Jabłkowa Kraina”

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE