Więcej
  Strona głównaInstytucjeSprzątanie świata 2022 w Bajkowym Statku

  Sprzątanie świata 2022 w Bajkowym Statku

  Tradycyjnie jak co roku dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce uczestniczyły w Akcji ,,Sprzątanie Świata’’, której celem jest promowanie od najmłodszych lat zasad dbania o środowisko.

  Tegorocznej 29 edycji programu przyświecało hasło: „Wszystkie Śmieci są NASZE”.

  16 września w ramach akcji „Sprzątanie Świata” nasze przedszkolaki wyposażone w rękawiczki jednorazowe i worki wyruszyły uprzątać teren w najbliższej okolicy przedszkola.  Akcja przebiegała sprawnie, z wielką energią i zapałem. Udział w przedsięwzięciu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, poznawały lub przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.

  Jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte podczas udziału w akcji „Sprzątanie Świata” zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

  Ewa Szyszka – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE