2.5 C
Warka
środa, 1 lutego, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePrzedszkolak – Mały Patriota

  Przedszkolak – Mały Patriota

  104. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę, została upamiętniona przez dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Warce.

  10 listopada dzieci ze starszych grup, przygotowały uroczystą Akademię pod hasłem: „11 listopada”, dając wyraz uczuć patriotycznych. Starszaki z dumą, należytą powagą i szacunkiem recytowały wiersze patriotyczne. Śpiewały piosenki, których słowa płynęły wprost z małych dziecięcych serduszek: „Polsko śpiewam dla Ciebie i w sercu Cię mam”, wyrażając w ten sposób miłość i szacunek do Ojczyzny. Nie zabrakło również pieśni, które dawno temu śpiewali bohaterowie, dzięki którym żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce, takich jak: „Płynie Wisła, Płynie”, „Szara piechota” czy „Przybyli Ułani”.

  Hołd pamięci złożony w tak szczególny sposób, dopełniło odśpiewanie przez całą społeczność przedszkolną Mazurka Dąbrowskiego – Hymnu Polski. Całość tej podniosłej uroczystości dopełniła piękna biało – czerwona dekoracja przedstawiająca nasze symbole narodowe: Biały Orzeł – Polskości znak zwrócony w stronę Polski.

  Ewa Szyszka – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE