Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejIdeał kobiecego piękna poprzez wieki i kultury

  Ideał kobiecego piękna poprzez wieki i kultury

  Miło nam zaprosić Państwa na kolejne spotkanie Wareckiej Akademii Wiedzy w Dworku na Długiej – 17 października 2013 r. o godz. 1730.

  Gościem naszym będzie Monika Agnieszka Klimowicz – wykładowczyni, którą Państwo znają już jako znakomitą realizatorkę wykładów o sztuce prehistorycznej i życiu codziennym w pałacu wilanowskim za czasów Jana III Sobieskiego. Tym razem będziemy się zastanawiali nad względnością piękna. Z przyczyn oczywistych zawęziliśmy ten problem do kanonów urody przedstawicieli naszego gatunku ze szczególnym uwzględnieniem płci pięknej. Ciekawe: czy taka współczesna piękność jak na przykład … Natasza Urbańska, zaprezentowana w pałacu Aleksandra Wielkiego, na dworze Wercyngetoryksa i na balu u cara Aleksandra I – zyskałaby takie samo uznanie jak dziś w Polsce? Czy chodzi tu tylko o budowę ciała, czy raczej o stylizację – sposób prezentowania się wobec społeczności w której żyjemy? Zatem – moda czy uroda? Zapowiada się fascynujące spotkanie. Temat ten z pewnością „trafi” zarówno do osób starszych, jak i do młodzieży.

  Hanka Szczepanowska – koordynator „Wareckiej Akademii Wiedzy” w Dworku na Długiej

  plakat WAW_kobiece_piekno

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE