7.9 C
Warka
wtorek, 21 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeNa finał "Mali Ukraińcy" odwiedzili Chlebową Izbę w Laskach

  Na finał „Mali Ukraińcy” odwiedzili Chlebową Izbę w Laskach

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. w miesiącach październik-listopad 2022 roku organizuje dzięki dotacji Samorządu Mazowieckiego projekt pt. „Wakacje dla małych Ukraińców”. Celem projektu jest integracja i edukacja ukraińskich dzieci przebywających w Warce i okolicy poprzez organizację wyjazdów do ciekawych miejsc na Mazowszu.

  Dotychczas odbyły się już trzy wyjazdy – 15 października do „Naszej Tłoczni” w Konarach, 29 października do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz 19 listopada do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie.

  Na finał projektu niemalże 50-ka dzieci i młodzieży wraz z opiekunami odwiedziła kolejne miejsce na „Szlaku Jabłkowym w Największym Sadzie Europy”. Tym razem celem wycieczki zorganizowanej 26 listopada była „Chlebowa Izba” w Laskach. Uczestnicy spotkania i warsztatów dowiedzieli się jak powstaje chleb – od ziarenka do bochenka i własnoręcznie przygotowali „polskie podpłomyki”. Dodatkowo odbyły się muzyczne warsztaty piosenki ludowej, nie tylko polskiej ale również i ukraińskiej.

  Projekt „Wakacje dla małych Ukraińców” organizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE