3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRPiłkarski Memoriał Daniela Malinowskiego dla MKS Piaseczno

  Piłkarski Memoriał Daniela Malinowskiego dla MKS Piaseczno

  17 grudnia w hali sportowej CeSiR odbył się XIII Memoriał Daniela Malinowskiego, byłego piłkarza i kapitana drużyn Legion Głowaczów, Mazowsze Grójec i KS Warka. Koledzy z boiska tradycyjnie nie zapominają o przyjacielu i uczcili jego pamięć podczas turnieju.

  Przez wiele lat memoriał rozgrywany był w formie turnieju oldbojów. Grali byli piłkarze Legionu Głowaczów, KS Warka, czy też przyjaciele z Kozienic, Grójca. Od 2020 roku turniej zmienił formułę i teraz rywalizują zespoły młodzieżowe.

  W tegorocznej edycji w turnieju wzięło udział osiem drużyn z roczników 2013. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B, w których rozgrywano mecze systemem każdy z każdym. Następnie do fazy pucharowej awansowały po 2 drużyny, które rozegrały mecze półfinałowe i finał. W zawodach nie brakło ciekawych pojedynków i znakujących meczów zakończonych rzutami karnymi. Oto klasyfikacja końcowa turnieju:

  I miejsce – MKS PIASECZNO
  II miejsce – PRZYSZŁOŚĆ GÓRY
  III miejsce – KS WARKA
  IV miejsce – GKS CHYNÓW
  V miejsce – KS WARKA II
  VI miejsce – MAZOWSZE GRÓJEC
  VII miejsce – KOSA KONSTANCIN
  VIII miejsce – ENERGIA KOZIENICE

  Najlepszy bramkarz – Jan Banasiewicz (Przyszłość Góry)
  Król Strzelców: Leon Kwiatkowski (MKS Piaseczno), Ignacy Maciejewski (KS Warka)
  MVP Turnieju – Jędrzej Magiera (MKS Piaseczno)
  Wyróżnienie – Franek Stępień (KS Warka)
  Nagroda FAIR PLAY – KOSA KONSTANCIN

  Uroczystej dekoracji zespołów i zwycięzców dokonali Paweł Maciejewski – Dyrektor CeSiR, Prezes KS Warka Stanisław Sowiński, Daniel Bugała – Przewodniczący Rady Miejskiej, Rodzina i Koledzy z boiska Daniela.

  Wareckie zespoły reprezentowali:

  KS Warka I: Aleksander Szydło, Ignacy Maciejewski, Dominik Donica, Ksawery Wójcik , Wojciech Banyś, Michał Marchel, Maksymilian Suwała

  KS Warka II: Marcel Wójcik,, Mikolaj Jodlowski, Mikołaj Makara, Franciszek Stępień, Szymon Matysek, Aleksander Bielas, Dawid Zbrzezny, Tadeusz Zawadzki

  Organizatorem XIII Memoriału Daniela Malinowskiego byli KS Warka i CeSiR Warka.

  Patronat nad imprezą objął Mazowiecki Związek Piłki Nożnej i Radomski OZPN. Podziękowania dla Samorządu Warki – Burmistrza Dariusza Gizki i firm: Geyer & Hosaja, Banku Spółdzielczego Warka, Deso, Klondaik Developer, Albero, Transmed, Prima Auto, Deltima.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE