3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePSP w Ostrołęce pomaga chorym i potrzebującym

  PSP w Ostrołęce pomaga chorym i potrzebującym

  W naszej szkole już od kilku lat działa Szkolne Koło Wolontariatu. Nasi uczniowie bardzo chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych, które mają na celu głównie pomoc chorym dzieciom czy innym potrzebującym. We wrześniu zorganizowaliśmy akcję „Góra grosza dla Wiktorka Szczechowiaka”, chorego na SMA. Nasze wpłaty dla Wiktorka przyczyniły się też do pomyślnego zakończenia zbiórki i zebrania środków na najdroższy lek świata przeciw SMA. Nasi uczniowie z ochotą przynieśli również dary (artykuły higieniczne, kosmetyczne) dla uchodźców z Ukrainy. Przeprowadzona została również sprzedaż ciast na rzecz budowy szkoły w Afryce.

  Nasza szkoła włączyła się również w zbiórkę artykułów plastycznych i biurowych dla fundacji Ronalda MacDonalda. Fundusze uzyskane z kolejnej kwesty ciast zasiliły zbiórkę Mikołajka Bąka na kolejną już operację serca, ratującą jego życie. „Ubrania do oddania dla Malwinki Godlewskiej” to kolejna akcja, w której nasi uczniowie wzięli aktywny udział. Do końca stycznia mamy też w naszej szkole akcję „Złotówka dla Mikołajka Kubali”, niespełna rocznego chłopca, chorego na SMA. Do wzięcia udziału w tej akcji serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o Wasze dalsze, owocne uczestnictwo w Szkolnym Kole Wolontariatu przy PSP im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce.

  PSP Ostrołęka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE