3.3 C
Warka
środa, 29 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaBlogiMuzycznie dla Warki

  Muzycznie dla Warki

  4 lutego sala koncertowa Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce wypełniła się publicznością. Tym razem goście zgromadzili się by uczestniczyć w wyjątkowym koncercie „Przyjaciele Muzeum dla Warki”. Wydarzenie było inicjatywą związanych z nadpilickim miastem artystów. Tych lepiej i nieco mniej znanych, młodszych i starszych – wszystkich, którym muzyka i Warka są wyjątkowo bliskie.

  Na scenie pojawiło się kilkunastu artystów. Występy rozpoczęła kilkuletnia Oliwia Cendrowicz. Po niej zaprezentowała się wokalistka Marcelina Woźna i najsłynniejszy warecki gitarzysta Bogdan Sabała. Nie zabrakło duetu „Pionierzy” w składzie Marysia Majka Iwanowska i Tomasz Laser Iwanowski popularyzujących country i blue grass. Swoje utwory zaprezentował dobrze znany wśród mieszkańców Warki zespół LEK ART.PL  w składzie: Dariusz Rączka, Anna Kolasa-Rączka, Sławomir Tkacz i Grzegorz Kalbarczyk. Premierowy występ przed warecką publicznością zaliczył Florek Friends Quartet – czterech saksofonistów: Dawid Bekasiewicz, Jakub Jaszewski, Jarosław Woźniak i Ryszard Florek, którzy przypomnieli kilka muzycznych szlagierów znanych z filmów. Z kolei warecki tenor, Tadeusz Pietrusiak, w towarzyszeniu akompaniującego mu na fortepianie Marka Borowskiego, oczarowali zgromadzonych pieśniami neapolitańskimi na czele z „O sole mio”

  Ten wieczór dostarczył niesamowitych wrażeń. Nie tylko muzycznych, ale i sentymentalnych. Był bowiem okazją do wspomnień w gronie niekiedy dawno niewidzianych osób.

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce dziękuje Artystom za wspaniały występ i gościom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że nie zabrakło mieszkańców Warki wśród których były całe rodziny. To była przyjemność cieszyć się wspólnie muzyką.

  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce
  Muzeum im. K. Pułaskiego w Warcehttps://www.muzeumpulaski.pl
  Misją Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce jest kultywowanie pamięci i ochrona materialnego dziedzictwa po polsko-amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim, polskim wychodźstwie, szczególnie do USA oraz ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego ziemi grójeckiej i Warki.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE