Więcej
  Strona głównaInstytucjeRozlicz PIT w Gminie Warka

  Rozlicz PIT w Gminie Warka

  Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Warka, aby w deklaracji podatkowej wskazywali naszą gminę jako miejsce swojego zamieszkania.

  Roczny podatek dochodowy PIT w dużej jego część zostaje przekazana do gminy, w której został rozliczony. Część zapłaconego podatku dochodowego wróci do mieszkańców gminy w postaci lepszych dróg, oświetlenia i innych inwestycji w miejscowości gdzie podatnik mieszka i jednocześni płaci podatki.

  Dlaczego rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania jest tak ważne?

  Pozyskane w ten sposób środki przyczyniają się do rozwoju infrastruktury, podniesienia komfortu życia mieszkańców i jakości usług publicznych. Im więcej osób mieszkających w naszej gminie będzie wskazywało w rozliczeniu rocznym PIT swoje faktyczne miejsce zamieszkania, tym gmina będzie miała większe możliwości finansowe na realizację swoich zadań, a tym samym poprawę warunków życia mieszkańców.

  Warto podkreślić, że nie trzeba być zameldowanym na terenie gminy – wystarczy, że jest to miejsce zamieszkania. Odpowiedniej aktualizacji można dokonać zarówno podczas tradycyjnego rozliczenia, jak i przy rozliczaniu poprzez usługę Twój e-PIT w serwisie podatki.gov.pl.

  Jeżeli chcesz, żeby Twoje podatki wróciły do Ciebie wpisz w deklaracji podatkowej miejsce swojego zamieszkania w gminie Warka.

  Urząd Miejski w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE