Więcej
  Strona głównaBlogiWeź udział w konkursie piosenki poetyckiej i turystycznej podczas XI Festiwalu „SpłyWarka”

  Weź udział w konkursie piosenki poetyckiej i turystycznej podczas XI Festiwalu „SpłyWarka”

  Długi majowy weekend to moment rozpoczęcia sezonu turystycznego. Odpoczywając w promieniach wiosennego słońca zaczynamy snuć wycieczkowe plany na cały okres letni. W swoim kalendarzu warto zaplanować udział w tegorocznej XI. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”. Festiwal odbędzie się 29 lipca 2023 r. w Warce.

  Stało się już tradycją, że Festiwal rozpoczyna się konkursem piosenki poetyckiej i turystycznej, tak będzie i w tym roku. W godzinach porannych w Centrum Edukacyjno-Muzealnym przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego rozpoczną się próby mikrofonowe, zaś później zespoły zaprezentują swoją twórczość podczas konkursu. Zgłosić może się każdy, kto ukończył 16 lat. Warunkiem jest wypełnienie zgłoszenia oraz nadesłanie swoich utworów do oceny przez komisję kwalifikacyjną. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja wybierze kilkunastu wykonawców, którzy zmierzą się podczas Prezentacji Konkursowej 29 lipca.

  Organizatorom zależy aby poziom konkursu był jak najwyższy dlatego szczególnie zachęca do udziału w nim laureatów podobnych Festiwali, wykonawców rekomendowanych przez uznanych twórców, dziennikarzy, rozgłośnie radiowe, itp. Nie wyklucza to oczywiście udziału osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z piosenką poetycką i turystyczną i chcą spróbować swoich sił w konkursie.

  Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i promowania piosenki autorskiej, poezji śpiewanej, piosenki turystycznej nie tylko wśród mieszkańców Warki ale i wśród turystów licznie przybywających do Warki w trakcie sezonu letniego.

  PROGRAM FESTIWALU I KONKURSU:

  • 6 lipca 2023 r. –Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu (decyduje data wpływu zgłoszenia)
  • 10 lipca 2023 r. – Publikacja na stronie internetowej Organizatora podmiotów ostatecznie zakwalifikowanych do prezentacji konkursowych

  29 lipca 2023 r. – Konkurs oraz Festiwal „SpłyWarka”

  I część Festiwalu

  Centrum Edukacyjno-Muzealne przy Muzeum im. K. Pułaskiego, ul. Pułaskiego 24

  • 9:00 – Otwarcie biura Festiwalu i rozpoczęcie prób mikrofonowych
  • 12:00 – Rozpoczęcie przesłuchań konkursowych
  • 15:00 – Zakończenie przesłuchań konkursowych

  II część Festiwalu

  • 16:00 – Koncert „Peron Wędrowny” – Zdobywca Grand Prix „SpłyWarka 2022”
  • 17:00 – Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą (wydarzenie towarzyszące, z głosowaniem publiczności)
  • 17:30 – Oficjalne otwarcie Festiwalu
  • 17:40 – Ogłoszenie wyników konkursu oraz koncert laureatów „SpłyWarka 2023”
  • 18:30 – Koncert „Grzane Wino”
  • 20:00 – Wręczenie nagród – Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą
  • 20:30 – Koncert „Kuba Sienkiewicz z obstawą”
  • 22:00 – Zakończenie Festiwalu

   

  Organizatorzy zaplanowali przyznanie następujących nagród: nagroda Główna Grand Prix oraz Statuetka „SpłyWarki”, a także nagrody za I, II i III miejsce oraz wyróżnienia.

  Nieodłącznym elementem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” jest „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą”. W tym roku już po raz siódmy drużyny będą mogły przepłynięć niewielki dystans po rzece stworzonym wehikułem.

  To będzie niezwykłe wydarzenie w Warce. Nie może Was tam zabraknąć, wykorzystajmy tą niepowtarzalną okazję do spotkania się u brzegu Pilicy w wyśmienitej atmosferze, przy dźwiękach wspaniałej muzyki.

  Organizatorem Festiwalu i Konkursu jest Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce. Współorganizatorami: Leszek Owczarczyk, Sławomir Klimczuk, Dariusz Rączka, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Jeśli chcesz zostać SPONSOREM Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka” i jednocześnie jego PARTNEREM zapraszamy do kontaktu z organizatorem: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, ul. Długa 3, 05-660 Warka, tel. +48 667 22 70, dworek@dworek.warka.pl

  Zachęcamy do odwiedzenia strony www.sply.warka.pl – znajdują się tam relacje z poprzednich edycji Festiwalu.

  Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o zapoznanie się z regulaminem znajdującym się poniżej:

  XI-Festiwal-SplyWarka-01-REGULAMIN-KONKURS-PIOSENKI-wer.-230424

  XI-Festiwal-SplyWarka-03-KARTA-ZGLOSZENIOWA-KONKURS-PIOSENKI-wer.-230424

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE