Więcej
  Strona głównaInstytucjeAkcje charytatywne w PSP we Wrociszewie

  Akcje charytatywne w PSP we Wrociszewie

  „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

  Jan Paweł II

  W ostatnim czasie cała społeczność szkolna zaangażowała się w dwie duże zbiórki charytatywne. Koordynatorkami akcji były nauczycielki – Edyta Ofiara, Anna Szczęsna- Różycka oraz Magdalena Staszałek, wspierane przez Dyrekcję – Małgorzatę Gowin.

  Pierwsza ze zbiórek to „Góra Grosza”. Tegoroczna XXIII edycja akcji trwała w PSP we Wrociszewie od grudnia 2022 r. do 10 lutego 2023 r. i zakończyła się wielkim sukcesem. Zebraliśmy ponad 50 kg monet, co dało kwotę 1394,63zł. Pieniądze zostały posegregowane przez uczniów klas ósmych, zważone i policzone. Spakowane monety przekazane zostały do Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie za pośrednictwem Poczty Polskiej.

  Druga akcja to „Paczka na Kresy”. PSP we Wrociszewie przygotowała bogatą w produkty długoterminowe paczkę, która trafiła do naszych rodaków na Kresy. W paczce znalazły się produkty takie jak: mąka, cukier, olej, ryż, kasza, makarony, kawa, herbata, konserwy, słodycze oraz środki chemiczne. Wielkanocna „Paczka na Kresy” w dniach 23–26 marca trafiła do Rodaków w Litwie i w Łotwie.

  Jesteśmy ogromnie wdzięczni społeczności szkolnej za zaangażowanie w tegoroczną zbiórkę. Szczególne podziękowania należą się niezawodnej i skorej do pomocy Radzie Rodziców oraz naszym uczennicom, Weronice Sęk i Oli Trzepaczyńskiej, które pod opieką rodziców dostarczyły paczkę na miejsce zbiórki, do OHP w Radomiu.

  Uczestnictwo w akcjach było dobrym przedsięwzięciem, gdyż uświadomiło nam, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do realizacji wielkich działań na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Dzięki takim zbiórkom rozwijamy w naszych uczniach wrażliwość na potrzeby innych, empatie oraz kształtujemy pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących.

  Edyta Ofiara, PSP Wrociszew

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE