Więcej
  Strona głównaInstytucjeTo koniec zimowego pływania!

  To koniec zimowego pływania!

  Ta nietypowa dyscyplina sportu, ma swój typowy koniec, gdyż  trzeci rok z kolei zimowi pływacy kończą sezon na wyspie Wolin podczas zawodów Dziwna Challenge. To tam, w Cieśninie o uroczej nazwie Dziwna odbywają się rokrocznie ostatnie zawody z cyklu Ice Cup Poland. W tym roku „dziwna” woda zafundowała prądy wsteczne odwrotnie niż rok temu – w zeszłym marcu były od morza, w tym, niby z prądem, ale jednak pod prąd, co spowodowało, że byli zawodnicy, którzy nie podołali dystansom nie tylko na 1 km, ale i na krótszych. Taka to właśnie „dziwna” woda…

  Na wyspie Wolin startowało dwoje przedstawicieli „Wareckich Morsów”: Katarzyna Macewicz na 100 metrów stylem dowolnym i Jacek Winiarczyk na koronnym swoim dystansie 1 km.

  W skali całego sezonu ta dwójka wzięła udział, odpowiednio, w siedmiu i ośmiu zawodach, zdobywając punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Najzimniejsza temperatura wody zaskoczyła naszych pływaków w Ełku i Łukowie, gdzie osiągnęła zaledwie 1.5°C , a najchłodniejsza temperatura powietrza miała miejsce w Łodzi w listopadzie, kiedy było -6°C.

  Ogólny dorobek wareckich pływaków za sezon 22/23 prezentuje się następująco:

  • wśród mężczyzn:
  1. Jacek Winiarczyk, na 376 zawodników, oraz 4 m-ce w kategorii wiekowej 36-55lat
  2. Artur Jagieliński, na 376 zawodników, oraz 20 m-ce w kategorii 20-35 lat.
  • wśród pań:
  1. Katarzyna Macewicz , na 191 zawodniczek, oraz 23 m-ce w kategorii 36-55 lat.
  • drużynowo:
  1. Wareckie Morsy na 43 sklasyfikowane kluby.

  Najbliższe zawody na początku listopada 2023, a za miniony sezon dziękujemy za reprezentowanie Wareckich Morsów i Warki.

  Gratulujemy!

  Wareckie Morsy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE