Więcej
  Strona głównaSportBieganieMarta Mikołajczyk na Mistrzostwach Świata Weteranów

  Marta Mikołajczyk na Mistrzostwach Świata Weteranów

  W poprzednim wydaniu Kuriera opublikowany został wywiad Agnieszki Rudnickiej z naszą słynną biegaczką Martą Mikołajczyk, szykującą się wtedy do Mistrzostw Świata Weteranów. Dzisiaj przedstawiamy informację o tym wydarzeniu z udziałem Pani Marty.

  1 kwietnia w Toruniu podczas Mistrzostw Świata Mastersów – World Masters Athletics Indoor Championships 2023 w półmaratońskim biegu ulicznym Marta Mikołajczyk wywalczyła 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej 70-74.  Doświadczona, jedna z najlepszych na świecie biegaczek w tej kategorii, 74-letnia Marta Mikołajczyk, reprezentująca KS Start Pułaski Warka, uzyskała świetny czas 1:54:38, a dzień później zjawiła się na wareckim Biegu Morsa, by wystartować w pierwszym biegu z cyklu IX Grand Prix Warki! Potraktowała niedzielne zawody jako luźne rozbieganie po zawodach w Toruniu, przebiegając 5 km w 27:16 min!

  Pani Marta, mimo piątego miejsca w toruńskim biegu, z wielkim uznaniem mówiła o swoich konkurentkach, a zwłaszcza o zwyciężczyni sobotniego wyścigu Niemce Margret Goettnauer, która uzyskała rewelacyjny czas 1:44:04, a wszystkie wyniki swoich konkurentek miała własnoręcznie spisane długopisem na skromnej kartce papieru. I w związku z tym, z wielkim szacunkiem zauważę jeszcze jedno: Marta na warecki bieg przyszła pieszo w dzień po ogromnym wysiłku w Toruniu.

  Pani Marto! Jesteśmy bardzo dumni, podziwiamy i bardzo dziękujemy za reprezentowanie Warki i naszego klubu.

  Dziękujemy !

  Jacek Winiarczyk – Prezes KS Start Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE