Więcej
  Strona głównaInstytucjeEkOLogiczni - Wareccy Licealiści stawiają na lokalne eko

  EkOLogiczni – Wareccy Licealiści stawiają na lokalne eko

  Za co wareckie nadpilicze da się lubić? Co ciekawego przyciąga turystów i mieszkańców? Potencjał tego miejsca odkrywają uczniowie z LO im. P. Wysockiego w Warce tworząc swoje plakaty i grafiki promujące to miejsce. A wszystko w ramach konkursu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. pn.: „Stawiam na LOkalne Eko”.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A. oraz Liceum im. P. Wysockiego w Warce wspólnie realizują projekt „Lokalnie ekoLOgiczni” w ramach Programu Aktywni Obywatele. Ma on rozbudzać w lokalnej młodzieży poczucie odpowiedzialności za ochronę klimatu w swoim otoczeniu i zachęcać do lokalnej aktywności.

  Nowa ścieżka pieszo-rowerowa pomiędzy mostem drogowym i kolejowym została wybudowana przez Gminę Warka w roku ubiegłym, ale nie wszyscy młodzi ją znają i wiedzą jaki potencjał stanowi. To teren do rekreacji, odpoczynku i spędzenia czasu z rówieśnikami czy w gronie rodzinnym, do tego daje ona okazję by zapoznać się z chronionymi gatunkami. Dlatego w ramach projektu Stowarzyszenie zabrało trzy pierwsze klasy LO na wycieczkę warecką ścieżką nadpiliczną. Uczniowie przyjrzeli się potencjałowi nadpilicza i swoje spostrzeżenia mogą przełożyć teraz na pomysły na kampanie edukacyjne promujące to miejsce „Stawiam na LOkalne eko”. Do przygotowania mają plakat lub grafikę do mediów społecznościowych. Na zgłoszenia mają czas do 28 maja br.

  Najlepsze prace poznamy w czerwcu. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w głosowaniu uczniów oraz wybrani przez Komisję Konkursową. Na uczniów czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Dobieszyn, Zakład Usług Komunalnych w Warce, oraz Add Designer. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Warki.

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania wareckiej nadpilicznej ścieżki i śledzenia działań młodzieży w 2023 roku.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE