Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDebiut WTSu na duży plus!

  Debiut WTSu na duży plus!

  Młodzi zawodnicy z Wareckiego Towarzystwa Siatkówki zakończyli tegoroczne rozgrywki Kinder + Sport. Cieszymy się z ich występów i gratulujemy wyników!

  W tegorocznych rozgrywkach Kinder + Sport woj. Mazowieckiego reprezentowało nas 5 drużyn. W kategorii „trójek” chłopcy zagrali w składzie: Maks Kalicki, Aleks Giziński, Jacek Golbert , Ignacy Branicki i dziewczęta : Małgosia Pochylska, Anastazja Milczarczyk i Maja Przybylska, Gabrysia Janowska. W kategorii „dwójek” dwie drużyny chłopców WTS I: Julek Przybylski, Szymon Cwyl, Tomek Cwyl, WTS II: Fabian Błaszczak, Antek Ślusarski, Mateusz Warda i drużyna dziewcząt Nadia Łuczak, Amelka Kapusta, Iza Romanowska.

  Drużyny rozegrały 4 turnieje ligowe, dziewczynki w Mysiadle, chłopcy w Mrokowie. W każdym turnieju drużyny grały w danej lidze z 6-8 innymi zespołami. Zwycięstwa i lepsza punktacja dawała awans do wyższej ligi. W kategorii trójek zespoły grały na boisku 7×4,5 m,  mecz to set do 21 pkt. i wymagana jest zagrywka jednorącz. W kategorii dwójek zespoły grały na mniejszych boiskach 5×4,5, jeden set do 15 pkt.

  W ostatnim turnieju ligowym w kategorii dziewcząt nasze „Dwójeczki” uczestniczyły w rozgrywkach VI ligi. Dziewczynki tym razem zwyciężyły 3 mecze i doznały 4 porażek. W kategorii trójek VII ligi dziewczyny przeszły jak burza wygrywają mecz za meczem. W kategorii chłopców dwójek WTS 1 walczący w IV lidze notuje 3 zwycięstwa 4 przegrane, chłopcy byli bliscy awansu do półfinałów turnieju, zabrakło niewiele. Nasza druga ekipa w tej kategorii niestety nie zagrała w turnieju ze względu na absencję chorobową. W trójkach V ligi nasz zespół zwyciężył 3 mecze i 2 przegrał.

  Klasyfikacja końcowa drużyn WTS:

  Dziewczynki „2” – 40 miejsce / 90 drużyn

  Dziewczynki „3” – 35 miejsce / 42 drużyn

  Chłopcy „2” I – 33 miejsce / 80 drużyn

  Chłopcy „2” II – 65 miejsce / 80 drużyn

  Chłopcy „3” – 30  miejsce  /47 drużyn

  Debiut w rozgrywkach uważamy za udany. Cieszymy się osiągniętymi wynikami, postępami w grze, dobrą zabawą oraz zaangażowaniem młodych zawodników i zawodniczek.

  Podziękowania kierujemy do trenerów Kingi Nowakowskiej i Krzysztofa Gruszczyńskiego za przygotowanie dzieci do gry i uczestnictwo w turniejach, trenerów Klaudiusza Luśniewskiego i Andrzeja Wardy za pomoc kadrową. Wielkie podziękowania należą się także rodzicom – za doping, wsparcie i pomoc w organizacji dojazdów dzieci na turnieje.

  Pełne wyniki turniejów i ostateczna klasyfikacja dostępna na stronie organizatora: https://mwzps.pl/minisiatkowka/

  WTS Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE