Więcej
  Strona głównaInstytucjeFestiwal piosenki o zdrowiu

  Festiwal piosenki o zdrowiu

  11 maja 2023 r. w Grójcu odbył się Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno –  Epidemiologiczną w Grójcu. Festiwal miał na celu promowanie zdrowego stylu życia. Udział w konkursie zaowocował sukcesami placówek oświatowych z gminy Warka:

  Kategoria przedszkola i zerówki:

  2 miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

  Wyróżnienie – Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrociszewie

  Kategoria szkoły podstawowe, klasy 1 – 5:

  2 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce

  Nagroda Specjalna Dyrektora Grójeckiego Ośrodka Kultury – Szkoła Podstawowa nr 1 w Warce

  Kategoria szkoły podstawowe, klasy 6 – 8:

  1 miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Warce, które zdobyły 2 miejsce zaśpiewały piosenkę pt.: „Ale jazz!”. Podkład muzyczny został zaczerpnięty z utworu Sanah i Vito Bambino o tym samym tytule. Słowa piosenki, napisane specjalnie na tę okazję przez  wychowawczynie, skupiały się na ważnych aspektach zdrowego stylu życia takich jak zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i dbanie o higienę osobistą.

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 może pochwalić się zdobyciem aż dwóch nagród!

  Grupa uczniów w kategorii klasy 1 – 5 zajęła 2 miejsce. Na scenie wystąpili: Oliwia Cendrowicz – śpiew (autorka tekstu), Amelia Kapusta (autorka tekstu), Jerzy Kula, Małgorzata Kwiatkowska, Natalia Lendzion, Lena Purgat, Izabela Romanowska, Jan Skulski, Joachim Kłos, Natalia Parkot – tancerze. W tej kategorii wiekowej nasi uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. „Sportowy dzień”.

  W kategorii klasy 6 – 8 udział wzięli: Lena Wojnicka – śpiew (autorka tekstu), Anna Aleksandrowicz, Jan Bogumił, Aleksandra Cybulska, Oskar Jagiełło, Wiktor Prusiński, Martyna Regulska, Zuzanna Sowińska, Oliwia Targos, Wiktoria Weber – tancerze. W tej kategorii wiekowej uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. „Sposób na zdrowie” która zwyciężyła zajmując i dała awans do konkursu na szczeblu wojewódzkim organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Siedlcach.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE