Więcej
  Strona głównaInstytucje"Prezes" z żoną odwiedzili Warkę - spotkanie z satyrykiem i dziennikarką

  „Prezes” z żoną odwiedzili Warkę – spotkanie z satyrykiem i dziennikarką

  22 czerwca 2023 roku na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Warce gościliśmy artystę kabaretowego – Roberta Górskiego i Monikę Sobień-Górską, dziennikarkę, pisarkę, scenarzystkę.

  Spotkanie było okazją do wysłuchania ciekawych historii i anegdot oraz możliwości dowiedzenia się jak powstają teksty i skecze do programów kabaretowych. Lider Kabaretu Moralnego Niepokoju twierdzi, że nowych tematów nigdy nie zabraknie, czerpie je z obserwacji oraz swojego życia. Robert Górski sam przeżył groteskowy zakup drzwi, co doskonale oddał w kultowym skeczu. Ostatnio zaprzyjaźniony ksiądz z Mazur poprosił go o odegranie skeczu „Po kolędzie” na jubileuszu kapłańskim. Okazuje się, że czasem artysta jest taki sam w życiu prywatnym jak i na scenie. Małżonkowie z dużą dawką humoru przedstawili nam historię ich związku, która zakończyła się ślubem. Nasz gość skończył polonistykę, aby pisać wiersze, piosenki i książki. Satyryk cały czas pracuje. Napisał musical „Windą do nieba” z piosenkami zespołu 2 plus 1.

  Moderatorem spotkania była Monika Sobień-Górska, która ukończyła dziennikarstwo. Pierwszą książkę napisała wspólnie z aktorem, Michałem Czerneckim, kolejną już z Robertem – „Ucho Prezesa”. W książce „Ukrainki”, przedstawiła historie emigrantek zarobkowych oraz oblicze nas, Polaków. Kolejnym poruszonym problemem uwiecznionym w dwóch następnych książkach to życie ludzi bardzo bogatych, multimilionerów, ich rodzin, małżeństw, dzieci. Okazuje się, że pomimo ogromnych majątków ich życie jest dalekie od ideału. Są niewolnikami własnych pieniędzy. Czasami nadmiar również prowadzi do destrukcji.

  To było popołudnie pełne humoru i satyry. Na zakończenie czytelnicy mogli zakupić książki i otrzymać autograf.

  MGBP w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE