Więcej
    Strona głównaOrganizacjeŁazuccy - produkują rośliny i pomagają innym

    Łazuccy – produkują rośliny i pomagają innym

    Niedawno zaprezentowaliśmy pierwszego z biznesowych „Partnerów” Programu „Działaj Lokalnie 2013” w ramach którego realizowanych jest na terenie powiatu grójeckiego, w tym gminy Warka wiele wartościowych projektów społecznych (BIOWET DRWALEW S.A. – https://warka24.pl/biowet-globalna-marka-dbajaca-o-rozwoj-lokalny). Dziś kolejna Firma, dla której poza generowaniem zysków ważny jest rozwój lokalnej społeczności i jej aktywizacja – Gospodarstwo Szkółkarskie „ŁAZUCCY”.

    Corocznie – od 7 lat, od kiedy realizowany jest ten Program na terenie powiatu grójeckiego angażuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lokalnych firm. Pamiętajmy – oni wspierają aktywność społeczną, my jako konsumenci doceniajmy to i wspierajmy rozwój takich firm. W tej edycji „Działaj Lokalnie” m.in. dzięki zaangażowanym społecznie firmom udało się wesprzeć aż 20 bardzo wartościowych lokalnie projektów. Jeśli chcesz się z nimi zapoznać – kliknij tu (http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?p=5006).

    Firmy wspierają Program w trzech poziomach – w największym „Partnerzy Strategiczni”, w nieco mniejszym – „Partnerzy” i w jeszcze nieco mniejszym – „Sponsorzy”. Jeśli chcesz poznać wszystkich biznesowych partnerów – kliknij tu (http://www.stowarzyszeniewarka.pl/?page_id=5021).

    ŁAZUCCY – GOSPODARSTWO SZKÓŁKARSKIE

    Gospodarstwo Szkółkarskie ŁAZUCCY mieści się w Jasieńcu koło Grójca, a jego specjalnością są rośliny liściaste. Początki działalności sięgają 1970 roku, kiedy to założyciel firmy, Jan Bigoszyński-Łazucki rozpoczął produkcję róż. Szkółka wkrótce stała się przedsięwzięciem rodzinnym, bowiem dołączyła do niej Maria Bigoszyńska-Łazucka, małżonka właściciela. To właśnie jej gospodarstwo szkółkarskie zawdzięcza wprowadzanie do produkcji wielu nowości, a ostatnio również grupy roślin szczepionych.

    Rozwój szkółki sprawił, iż w ofercie producenckiej znajduje się ponad 600 pozycji asortymentowych, wśród których wyróżnić można m.in.: klony, azalie, berberysy, a także brzozy, budleje, pigwowce oraz leszczyny, trzmieliny, forsycje i wiele innych. Uprawa pojemnikowa odbywa się na obszarze 5 ha oraz pod 23 tunelami foliowymi. Uprawy gruntowe zajmują dwukrotnie większą powierzchnię, a sama cieniówka obejmuje 2000 m2.

    Gospodarstwo Łazuccy jest członkiem Związku Szkółkarzy Polskich od chwili jego powstania i niezmiennie od 18 lat uczestniczy w Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to życie”. Warto dodać, że głównym inicjatorem regionalnej Wystawy „Mazowiecka zieleń” był właśnie Jan Bigoszyński-Łazucki, który 3 lata temu jako pierwszy gościł wystawców w swojej szkółce. Jan i jego małżonka Maria upowszechniają wiedzę na temat uprawy roślin, a także dbają o wysoką jakość oferowanych produktów. Obecnie udział w prowadzeniu firmy ma również młode pokolenie, które reprezentuje córka właścicieli wraz z mężem.

    Dariusz Cegłowski oraz Katarzyna Łazucka-Cegłowska, projektantka terenów zieleni oraz autorka licznych artykułów publikowanych w prasie konsumenckiej i branżowej w nowoczesny sposób spojrzeli na gospodarstwo szkółkarskie rodziców. Dostrzegli bowiem wyraźną potrzebę oddzielenia produkcji roślin od ich sprzedaży. W tym celu powstała spółka MULTIPLANTA, doskonały partner biznesowy dla centrów i hurtowni ogrodniczych. Firma dostarcza bowiem rośliny wyprodukowane nie tylko przez Łazuckich, ale również komplementarny materiał szkółkarski innych dostawców. Obecnie obsługuje 250 polskich i zagranicznych placówek ogrodniczych, w tym markety remontowo-budowlane.

    Zbieraniem i kompletowaniem zamówień składanych przez centra ogrodnicze zajmuje się Multiplanta. Na potrzeby klientów dział handlowy spółki realizuje aktywną sprzedaż z wykorzystaniem telemarketingu oraz bezpośrednich kontaktów z odbiorcami. Do ich dyspozycji jest również strona internetowa, która oprócz porad zawiera szczegółowy opis roślin.

    Choć produkcja szkółki Łazuccy zorientowana jest głównie na rośliny liściaste, to jednak Multiplanta uzupełnia go o rośliny iglaste i byliny. Dzięki temu centra ogrodnicze zaopatrzyć się mogą w różnej wielkości drzewa i krzewy liściaste, rośliny kwaśnolubne, a także pnącza, byliny oraz drzewa i krzewy owocowe.

    Wykwalifikowani pracownicy szkółki służą pomocą przy doborze roślin, wskazując na asortyment podstawowy i uzupełniający. Istnieje również możliwość przeprowadzenia szkolenia pracowników, a także korzystania ze wsparcia serwisu szkółkarskiego, który wspiera lub doradza w ich pielęgnacji. Przekazywana wiedza związana jest więc z technikami sprzedaży i ze sposobami pielęgnacji roślin w sklepie i ogrodzie.

    Właściciele firmy Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy:

    • Jan Bigoszyński-Łazucki
    • Maria Bigoszyńska-Łazucka

    Właściciele Spółki Multiplanta:

    • Dariusz Cegłowski
    • Katarzyna Łazucka-Cegłowska

    KONTAKT:

    05-604 Jasieniec, k/Grójca, ul. Warecka 110, Polska
    info@lazuccy.pl; info@multiplanta.pl

    tel. (+48 48) 661-35-63, 661-37-50, 664-70-09
    fax (+48 48) 661-67-10, 664-75-93

     

    Dariusz Cegłowski
    Prezes zarządu
    Dyrektor handlowy ds. sprzedaży exportowej
    tel.(+48 48) 661-35-63 wew.22
    e-mail: dariusz.ceglowski@multiplanta.pl

    Katarzyna Łazucka-Cegłowska
    Dyrektor handlowy ds. sprzedaży krajowej
    tel. (+48 48) 661-35-63 wew.22
    e-mail: katarzyna.ceglowska@multiplanta.pl

     

    Biznesowi „Partnerzy Strategiczni” Programu „Działaj Lokalnie 2013” przedstawieni w poprzednich artykułach:

    Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
    Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
    Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

    NAJPOPULARNIEJSZE