7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejDo teatru… na „kolację”?

  Do teatru… na „kolację”?

  14 listopada sala Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce zamieni się w teatr… Wszystko za sprawą grupy teatralnej TR z Grójca która wystąpi dla wareckiej publiczności z najnowszym spektaklem „Kolacja dla Głupca”. TR to teatr rodzinny zrzeszający osoby, o wspólnej pasji, z Grójca i okolic. Powstał w 2006 roku a wystawione przez nich dotychczas sztuki to: Grube Ryby(2007), Skąpiec(2008), Klub Kawalerów(2009), Mieszczanin Szlachcicem(2010), Achilles i Panny(2011), Chory z Urojenia(2012), Kolacja dla Głupca(2013).

  Pomysłodawcą był obecny dyrektor Grójeckiego Ośrodka Kultury – Grzegorz Rejer. Podczas jednego ze spotkań rodzinnych ogłosił swój pomysł, który szybko został podchwycony przez rodzinne grono. Inicjatywa bardzo spodobała się mieszkającemu wówczas w pobliskich Petrykozach Wojciechowi Siemionowi, który został opiekunem artystycznym grupy. Wybrano sztukę, zaproszono do współpracy przyjaciół i znajomych, i tak powstał „Teatr Rodzinny”.

  Misją teatru jest bawienie ludzi oraz wywoływanie na ich twarzach uśmiechu, właśnie dlatego grupa skupia się na samych komediach. Zupełnie eksperymentalne działanie przerodziło się w regularny teatr, który wystawia kolejne sztuki w swoim rodzinnym mieście. Ponadto grupa występuje w Warszawie, Piasecznie, Jabłonnej, Górze Kalwarii, Kalonce, Zawadach i innych miejscowościach. Sztukę „Kolacja dla Głupca” w wykonaniu grupy TR obejrzało już około 1500 osób.

  Od dwóch lat grupa organizuje spektakle charytatywne. W 2012 roku zagrali dla Jakuba, a w 2013 dla Marcina. Obaj są mieszkańcami powiatu grójeckiego. Pieniądze ze zbiórki w całości przekazane zostały na rehabilitację tych osób.

   

  Serdecznie zapraszamy 14 listopada do wareckiej OSP o godzinie 19:00. Gwarantujemy, że nie zabraknie tam dobrego humoru, świetnych aktorów i mnóstwa śmiechu!

   

  Bezpłatne wejściówki prosimy odbierać w „Dworku na Długiej”. Liczba miejsc ograniczona.

   

   

   

  Avatar photo
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE