21.4 C
Warka
środa, 27 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejMozart i jego dzieła w Dworku

  Mozart i jego dzieła w Dworku

  Połowa programu przewidzianego na I semestr roku akademickiego 2013/2014 WAW – już za nami. Piąty wykład który odbył się 7 listopada pod tytułem „Czarodziejski flet i inne dzieła największego geniusza muzycznego wszechczasów” poświęcony był Wolfgangowi Amadeuszowi Mozartowi. Tematy muzyczne cieszą się wśród naszych słuchaczy dużym zainteresowaniem – stąd, pomimo zimna i deszczu, publiczność dopisała.

  Mozart – największy geniusz muzyczny wszechczasów (jak twierdzą znawcy tematu), to postać nie tyleż tragiczna, kontrowersyjna, co tajemnicza. Za życia niedoceniany i lekceważony, być może zamordowany – z jakiego powodu? Za działalność wolnomularską, czy za… niezwykły talent?

  Podczas spotkania mogliśmy tez posłuchać wspaniałej muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta i to w aranżacjach… zaiste nieoczekiwanych. Wszystko to za sprawą dr Izabeli Tomaszewskiej – muzykologa, dyrygentki i multiinstrumentalistki.

  Następne spotkanie będzie – mamy nadzieję – równie fascynujące. Zapraszamy Państwa na wykład tanatoterapeuty Sebastiana Minora: „Niezbite dowody na istnienie życia po śmierci”. Oczywiście w czwartek o godzinie 17:30 w Dworku na Długiej – zaraz po Święcie Niepodległości – 14 listopada. Zapraszamy!

  WAW 131107 (1)

  WAW 131107 (2)

  WAW 131107 (4)

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE