Więcej
  Strona głównaSportWareckie nominacje do V plebiscytu sportowego ziemi grójeckiej

  Wareckie nominacje do V plebiscytu sportowego ziemi grójeckiej

  Sportowcy z gminy Warka stają do kolejnej rywalizacji. Tym razem jednak sprawdzone nie zostaną ich fizyczne możliwości, wytrwałość czy wola walki, ale emocje, jakie generują ich występy wśród fanów i sympatyków sportu.
  Gazeta i portal „Echo Dnia” organizuje kolejną edycję plebiscytu mającego na celu wyłonienie najpopularniejszego sportowca i trenera pochodzącego z ziemi grójeckiej. Jest to V odsłona Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Powiatu Grójeckiego. Lista nominowanych sportowców i trenerów z regionu grójeckiego została stworzona przez redaktorów „Echa Dnia”. Wyselekcjonowali oni osoby, które ich zdaniem, wyróżniły się swoimi sportowymi poczynaniami w 2013 roku.

  W zestawieniu najlepszych sportowców i trenerów ziemi grójeckiej znalazło się aż czterech kandydatów reprezentujących barwy gminy Warka.

  Bartłomiej Malec (Czarni Radom) nominowany w kategorii sportowiec

  Tegoroczny sezon piłki siatkowej na plaży był dla Bartłomieja Malca nader udany. Zawodnik z Warki triumfował w wielu ogólnopolskich turniejach. Wywalczył 4. miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów oraz był 17. siatkarskim seniorem kraju. Zwieńczeniem tegorocznego sezonu siatkówki na plaży dla Bartłomieja Malca był start zawodnika w siatkarskich  Mistrzostwach Europy. Dzięki świetnej postawie w zawodach rangi krajowej został on doceniony przez krajowy związek siatkarski i otrzymał możliwość rywalizacji z najlepszymi siatkarzami Europy. Mieszkaniec Warki w czempionacie Starego Kontynentu rozgrywanym w Bułgarii zajął 9. miejsce.

  Piotr Plesiewicz nominowany w kategorii sportowiec

  Wszechstronnie utalentowany zawodnik z gminy Warka po raz kolejny znalazł się w zestawieniu Echa Dnia. Rok 2013 był dla Piotra Plesiewicza czasem przełomowym. Sportowiec wreszcie oddał swoje sortowe serce jednej dyscyplinie. Na początku lata Piotr Plesieiwcz postanowił czynnie uprawiać ręczne kolarstwo szosowe. Na rowerze ręcznym, który otrzymał od jednego z lokalnych przedsiębiorców przemierza setki kilometrów aby dotrzeć na sportowy szczyt. Na pierwsze sukcesy Piotra Plesiewicza w kolarstwie ręcznym kibice tego zawodni kanie nie musieli długo czekać. Na początku września zajął on 8. miejsce w Mistrzostwach Polski Handbike, a miesiąc później ukończył prestiżowy Maraton Warszawski. Ponadto jak na wszechstronnego sportowca przystało Piotr Plesiewicz startował również w sportach siłowych. W kwietniu wygrał on zawody wyciskania sztangi leżąc (Bursztynowa Sztanga), a na początku października wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc.

  Mirosław Malec nominowany w kategorii trener

  Trener, który stoi za wieloma sukcesami sportowców z powiatu grójeckiego. Jednym z największych osiągnięć Mirosława Malca na trenerskiej płaszczyźnie było zdobycie w tym roku podwójnego złota mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc przez jego podopieczną – Justynę Kozdryk. Jednak na aktualnej mistrzyni Starego Kontynentu lista trenerskich sukcesów Mirosława Malca się nie kończy. W 2013 roku odkrył on talent do sportów siłowych u uczniów Publicznego Gimnazjum imienia Stanisława Marciniaka w Warce. Wielu z jego podopiecznych osiąga już znaczące sukcesy na ogólnopolskiej arenie sportów ciężarowych. Karolina Garczyńska i Kamil Jagiełło mają już na swoim koncie tytuły Mistrza Polski i rekordy kraju. Prócz worka medali przywiezionego przez podopiecznych Mirosława Malca z zawodów wyciskania sztangi, trener przyczynił się do rozwoju siatkówki plażowej. Drużyna PG im. Stanisława Marciniaka, którą opiekuje się Mirosław Malec wystartowała w młodzieżowych Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Najnowszym owocem trenerskiego fachu Mirosława Malca jest współpraca z Piotrem Plesiewiczem. Szkoleniowiec w ostatnim czasie zaangażował się w trening kolarza ręcznego z Warki. Współpraca duetu już przynosi rezultaty w postaci dobrych miejsc na zawodach.

   Tomasz Dutkowski  nominowany w kategorii trener

  Ostatnim człowiekiem sportu z Warki docenionym przez redakcję Echa Dnia jest trener piłkarskiej drużyny KS Warka – Tomasz Dutkowski  . Praca trenera na rzecz rozwoju piłki nożnej w mieście oraz wielki wkład w poprawę stanu drużyny KS Warka została doceniona. Tomasz Dutkowski jest jednym z autorów aktualnej bardzo dobrej kondycji drużyny piłkarskiej z Warki.

   

  W tym roku głosować na kandydatów można wyłącznie za pośrednictwem wiadomości SMS. Głosowanie potrwa do 8 stycznia 2014 roku. Rozstrzygnięcie plebiscytu Echa Dnia nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się 10 stycznia 2014 roku w Radomiu.

  Głosowanie na sportowców i trenerów z Warki:

  Bartłomiej Malec – Czarni Radom, siatkówka plażowa.
  Głosuj wysyłając SMS-a pod numer 71466, wpisując w treści: RASGR.Bartlomiej Malec

  Piotr Plesiewicz – Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawanych.
  Głosuj wysyłając SMS-a pod numer 71466, wpisując w treści: RASGR.Piotr Plesiewicz

  Tomasz Dutkowski – KS Warka, piłka nożna.
  Głosuj wysyłając SMS-a pod numer 71466, wpisując w treści: RATGR.Tomasz Dutkowski

  Mirosław Malec – Kraska Jasieniec / Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom.
  Głosuj wysyłając SMS-a pod numer 71466, wpisując w treści: RATGR.Miroslaw Malec

   

  Więcej informacji na temat plebiscytu  znajduje się na stronie echodnia.eu

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE