Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRZakończyło się I Grand Prix Siatkówki Plażowej NAD PILICĄ 2023

  Zakończyło się I Grand Prix Siatkówki Plażowej NAD PILICĄ 2023

  W ramach Grand Prix Siatkówki Plażowej NAD PILICĄ 2023 zostało zorganizowane 3 turnieje siatkówki plażowej w Warce. Pierwszy odbył się na początku wakacji, kolejne 22 lipca i 27 sierpnia. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem.

  W drugim Turnieju Plażówki do gry zgłosiło się 11 zespołów męskich. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”, jeden set do 21 pkt. Następnie po wyłonieniu półfinalistów zespoły rywalizowały systemem pucharowym, w pełnym wymiarze do dwóch wygranych setów.

  Oto klasyfikacja końcowa drugiego turnieju:

  I miejsce – Piotr Kołodziejczyk / Łukasz Kiniorski

  II miejsce – Radek Gawroński / Szymon Kaszewiak

  III miejsce – Bartek Malec / Paweł Kwieciński

  IV miejsce – Karol Malec / Tomasz Gniewosz

  Ostatni wakacyjny turniej piłki plażowej odbył się 27 sierpnia. Formuła zawodów była bardzo podobna jak w poprzednim turnieju – na początek rozgrywki grupowe, następnie mecze półfinałowe i o miejsca. Tu gra stała na wysokim poziomie. W szczególności finał Grand Prix dostarczył wielu sportowych emocji. Pierwszy set padł łupem braci Kaszewiaków 21:16. Ostatniego słowa nie powiedział jednak duet Grzyb i Iwański, który w drugiej odsłonie meczu doprowadził do remisu 1:1.  W tie-breaku obie drużyny szły punkt za punkt gwarantując tym samym dobre widowisko zgromadzonym kibicom. Ostatecznie po zaciętej grze, zwycięski piętnasty punkt zdobyła para Kaszewiak Maciek i Kaszewiak Szymon!

  Klasyfikacja końcowa turnieju:

  I miejsce – Maciek Kaszewiak / Szymon Kaszewiak
  II miejsce – Łukasz Grzyb / Igor Iwański

  III miejsce – Kamil Morawski / Dawid Michalak

  IV miejsce – Irek Łuczak / Hubert Piechota

  Na zakończenie zawodów uroczystej dekoracji zwycięzców turnieju dokonali Radny Powiatu Grójeckiego Czarek Kołodziejski, Dyrektor CeSiR Paweł Maciejewski i Prezes WTS Warka Andrzej Warda.

  Organizatorami zawodów było Centrum Sporu i Rekreacji w Warce i Wareckie Towarzystwo Siatkówki „Warka”.

  Zadanie pn. „Grand Prix w Siatkówce Plażowej NAD PILICĄ 2023”, w ramach którego zostały stworzone ogólnodostępne boiska do siatkówki plażowej w Warce oraz przeprowadzono trzy turnieje siatkówki, zostało dofinansowane przez Powiat Grójecki w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku przez organizacje pozarządowe, podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego oraz koła gospodyń wiejskich.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE