Więcej
  Strona głównaBlogiKomunikacja publiczna na terenie miasta i gminy Warka. Sprawdź rozkład!

  Komunikacja publiczna na terenie miasta i gminy Warka. Sprawdź rozkład!

  Urząd Miejski w Warce informuje, że złożył do wojewody Mazowieckiego dwa wnioski o przyznanie dofinansowania w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

  Pierwszy wniosek dotyczył przyznania dofinansowania do pięciu przewozów (linii autobusowych) realizowanych pomiędzy miastem Warka, a miejscowościami położonymi na terenie wiejskim Gminy Warka. Drugi zaś, dotyczył przyznania dofinansowania do jednej linii o charakterze komunikacji miejskiej, kursującej po Warce oraz do miejscowości Laski.

  Obydwa wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone.

  Od początku września 2023 r. ulicami miasta Warka będzie kursował autobus komunikacji miejskiej, którego głównym celem będzie dowiezienie osób pracujących poza Warką do stacji PKP oraz ich odbiór i transport w rejony miejsc zamieszkania.

  Utworzona linia przebiegać będzie przez centrum miasta, ulicę Nowy Zjazd, osiedle Ostrówek, osiedle Winiary, osiedle Książąt Mazowieckich, ulicę Ciemniewskiego, stację PKP, bloki przy ul. Gośniewskiej oraz miejscowość Laski.

  Koszt jednorazowego przejazdu w Warce – 3zł.

  Pozostałe trasy przebiegające po terenie gminy Warka mają zapewnić przede wszystkim dowiezienie i odebranie dzieci do szkół i ze szkół. Autobusami będą mogły również podróżować osoby indywidualne, po zakupie stosownego biletu. Trasy linii po terenie gminy Warka będą pokrywały się z dotychczasowymi trasami autobusów szkolnych. Operatorem opisanych wyżej linii autobusowych będzie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grójcu.

  UWAGA: W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ul. Kolejowej, co spowoduje utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów oraz w parkowaniu pojazdów. Zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE