Strona głównaBlogiNiespodzianka w Grójcu. KS Warka przegrał z Mazowszem

Niespodzianka w Grójcu. KS Warka przegrał z Mazowszem

W sobotę, 9 września w Grójcu został rozegrany derbowy pojedynek. W ligowym szlagierze miejscowe Mazowsze pokonało niespodziewanie KS Warka 2:0.

Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami. W sobotę powody do zadowolenia mieli jednak tylko podopieczni Jerzego Engela jr. Mazowsze zadało dwa ciosy.  Najpierw na listę strzelców w 20 minucie wpisał się Daniel Złoch. W 42 minucie na 2:0 wynik podwyższył Kacper Ostrowski. KS Warka nie odpowiedział żadnym trafieniem.

Dla ekipy z Warki przegrana w Grójcu miała spore konsekwencje. Zespół był do tej pory liderem radomskiej okręgówki, ale po meczu w Grójcu spadł już na czwartą pozycję. KS Warka ma na swoim koncie 12 punktów. Przed drużyną kilka bardzo ważnych pojedynków. Już w najbliższy weekend konfrontacja z nieobliczalnym Orłem Wierzbica.

Po sobotnich derbach powiatu specjalnie dla nas wypowiedzi udzielił napastnik Mazowsza Grójec, Mikołaj Nojek. – Cieszy zwycięstwo oraz gra na zero z tyłu. Z przebiegu meczu Warka prowadziła grę, ale przy naszej mądrej obronie nie daliśmy im rozwinąć skrzydeł. Ich ataki kończyły się na 30 metrze. Liczę, że w następnych pojedynkach z rywalami „teoretycznie” lepszymi możemy o coś powalczyć – przyznał Nojek.

Mazowsze Grójec – KS Warka 2:0 (2:0)

Bramki: Złoch, Ostrowski

Mazowsze: Filewski, Grygiel, Wierzbicki, Gałka, Derewicz, Skowroński, Złoch, Snopov, Konopka, Ostrowski, Nojek oraz Dulemba, Sosnowski, Dusza.

KS Warka: Mazek, Potrzebowski, Grot, Dembek, Kulpa, Ulitin, Rawski, Jasnoch, Grodzki, Prasek, Madej oraz Pacholski, Jankowski, Skowroński, Berliński, Pomian.