Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejW rytmie tanga przez całą Argentynę!

  W rytmie tanga przez całą Argentynę!

  Warecka Akademia Wiedzy w Dworku na Długiej zaprasza na egzotyczną wyprawę do Argentyny!

  Czwartek – 28 listopada – godz. 1730

  „W RYTMIE TANGA PRZEZ CAŁĄ ARGENTYNĘ”

  prowadzą: Sylwia Rubin – Krukowska

  Hermes Cristian Rubin

   

  Argentyna to wielki kraj sięgający od Zwrotnika Koziorożca aż po Ziemię Ognistą. Kraj bardzo zróżnicowany klimatycznie i krajobrazowo. Okazuje się, że Polacy i Argentyńczycy mają ze sobą wiele wspólnego: silne więzi rodzinne, burzliwą historię i … tango. W tym roku obchodzimy w Polsce stulecie tanga, ale guru tańca – prof. Marian Wieczysty twierdzi, że było ono u nas (to znaczy w Lwowie) Prezentowane już w roku 1910. Jednak panie, które opowiadały Profesorowi o tym wydarzeniu nie wiedziały nic o krokach i stylu tańca, za to doskonale pamiętały krój i kolor sukni tangowej (specjalnie sprowadzonej z Paryża!). Podczas spotkania zapoznamy się z historią tanga w Polsce i obejrzymy pokaz tańca w wykonaniu Państwa Rubin.

  Hermes Cristian Rubin jest rodowitym Argentyńczykiem. Nie mówi jeszcze po polsku, ale jego opowieść o specyfice tego kraju, jego przyrodzie, dziejach i obyczajach mieszkańców – pięknie przetłumaczy dla nas jego zona Polska – Sylwia Rubin – Krukowska.

  Zapraszamy. To musi być naprawdę atrakcyjny wieczór.

  Następne spotkanie WAW – 5 grudnia 2013, przeniesie nas w zupełnie inne klimaty … właśnie – będziemy mówili o pogodzie: „DLACZEGO TE WSZYTSKIE WYŻE I NIŻE PSUJĄ NAM POGODĘ?” Wykład wygłosi płk dr Jan Wiktorowski.

  Hanna Szczepanowska – koordynator Wareckiej Akademii Wiedzy

  plakat WAW_TANGO

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE