WTS kids gra!

Wraz z początkiem października najmłodsi zawodnicy WTS Warka rozpoczęli sezon turniejowy, a zarazem przygotowania do rozgrywek mini siatkówki o Puchar Kinder i Mistrzostw Mazowsza.

W pierwszej kolejności wystartowały zmagania najmłodszych –  Grand Prix Singli – czyli gra 1×1. W tej kategorii WTS Warka reprezentuje Mateusz Warda. Nasz zawodnik zaliczył dwa udane występy. Na początek 1 października w Nadarzynie Mateusz zdobył 5 miejsce na 16 zawodników, zaś dwa tygodnie później w Raszynie pokusił się o podium i brązowy medal.

8 października w Radziejowicach odbył się turniej w kategorii dwójek chłopców. Nie mogło tam zabraknąć drużyny WTS Warka, którą reprezentowali Tomek Cwyl i Mateusz Warda. W turnieju wzięło udział 16 zespołów. W pierwszej fazie zawodów chłopcy rozgrywali mecze „każdy z każdym” w ośmiozespołowych grupach, set do 15 pkt. Po zaciętych zmaganiach zajęli 3 miejsce i wywalczyli awans do rundy finałowej. Chłopaki prowadzili wyrównaną grę, konstruowali ciekawe akcje, ale zabrakło trochę szczęścia i precyzji. Ostatecznie nasz zespół zajął dobre 5 miejsce.

21 października po raz kolejny chłopcy zagrali tym razem w mocno obstawionym Jesiennym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej „Dwójek” w Zamieniu. W fazie grupowej WTS wygrał 3 mecze i doznał 3 porażek. W drugiej rundzie pomimo zaciętych meczów chłopcy wygrali tylko jeden co dało im ostatecznie 15 miejsce na 29 zespołów. Brawo za zaangażowanie i dobra postawę na boisku.

Zawody zaliczamy do udanych, zdobywamy doświadczenie i trenujemy dalej. Wszystkie chętne dzieci z roczników 2015 – 2011, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z siatkówką zapraszamy na zajęcia. Grupa czwórek minisiatkówki trenuje w poniedziałki i środy o godz. 15:30, grupa dwójek i trójek w poniedziałki i środy o 17:00, a najmłodsi z kl. 1-3 we wtorki i czwartki o 16:00. Zajęcia odbywają się w hali CeSiR. Serdecznie zapraszamy!