Więcej

  WTS kids gra!

  Wraz z początkiem października najmłodsi zawodnicy WTS Warka rozpoczęli sezon turniejowy, a zarazem przygotowania do rozgrywek mini siatkówki o Puchar Kinder i Mistrzostw Mazowsza.

  W pierwszej kolejności wystartowały zmagania najmłodszych –  Grand Prix Singli – czyli gra 1×1. W tej kategorii WTS Warka reprezentuje Mateusz Warda. Nasz zawodnik zaliczył dwa udane występy. Na początek 1 października w Nadarzynie Mateusz zdobył 5 miejsce na 16 zawodników, zaś dwa tygodnie później w Raszynie pokusił się o podium i brązowy medal.

  8 października w Radziejowicach odbył się turniej w kategorii dwójek chłopców. Nie mogło tam zabraknąć drużyny WTS Warka, którą reprezentowali Tomek Cwyl i Mateusz Warda. W turnieju wzięło udział 16 zespołów. W pierwszej fazie zawodów chłopcy rozgrywali mecze „każdy z każdym” w ośmiozespołowych grupach, set do 15 pkt. Po zaciętych zmaganiach zajęli 3 miejsce i wywalczyli awans do rundy finałowej. Chłopaki prowadzili wyrównaną grę, konstruowali ciekawe akcje, ale zabrakło trochę szczęścia i precyzji. Ostatecznie nasz zespół zajął dobre 5 miejsce.

  21 października po raz kolejny chłopcy zagrali tym razem w mocno obstawionym Jesiennym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej „Dwójek” w Zamieniu. W fazie grupowej WTS wygrał 3 mecze i doznał 3 porażek. W drugiej rundzie pomimo zaciętych meczów chłopcy wygrali tylko jeden co dało im ostatecznie 15 miejsce na 29 zespołów. Brawo za zaangażowanie i dobra postawę na boisku.

  Zawody zaliczamy do udanych, zdobywamy doświadczenie i trenujemy dalej. Wszystkie chętne dzieci z roczników 2015 – 2011, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z siatkówką zapraszamy na zajęcia. Grupa czwórek minisiatkówki trenuje w poniedziałki i środy o godz. 15:30, grupa dwójek i trójek w poniedziałki i środy o 17:00, a najmłodsi z kl. 1-3 we wtorki i czwartki o 16:00. Zajęcia odbywają się w hali CeSiR. Serdecznie zapraszamy!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE