Więcej
  Strona głównaInstytucjeWycieczka uczniów ZS w Warce w Beskid Wyspowy

  Wycieczka uczniów ZS w Warce w Beskid Wyspowy

  W dniach 25-29 września 46 uczniów Zespołu Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce wraz z opiekunkami – Aldoną Rzeźnik, Anetą Wodzińską, Marzeną Maciak oraz Małgorzatą Pokrzywką-Kłos uczestniczyło w wycieczce w Beskid Wyspowy – Kasina Wielka, Śnieżnica, Ćwilin, Gorc.

  Podczas 5 dni pobytu w Młodzieżowym Schronisku na Śnieżnicy młodzież miała okazję uczestniczyć w zajęciach terenowych przy użyciu aplikacji mobilnej Avenza Maps. Razem z przewodnikiem uczniowie ćwiczyli metody lokalizacji w terenie podczas zdobywania kolejnych szczytów Beskidu Wyspowego – Śnieżnicy (1006 m n.p.m.), Ćwilinu (1072 m n.p.m.) i Góry Gorc (1228 m n.p.m.). Wieczorową porą organizowane były zajęcia przy zdjęciach lotniczych ze stereoskopami oraz pokazy skał i minerałów z różnych miejsc na świecie.

  Ostatniego dnia wycieczki grupa przeniosła się w zupełnie odmienne miejsce – Pustynię Błędowską, gdzie chwilami młodzież myślała, że jest nad morzem. Po pustynnych wędrówkach przyszedł czas na odpoczynek przy Food Truckowych pysznościach – różnościach.

  Następnie podziwiali przepiękny zachód słońca przy Róży Wiatrów i wyruszyli w drogę powrotną do domu z głowami pełnymi cudownych wrażeń i wspomnień.

  Przez cały tydzień młodzież miała możliwość delektowania się cudowną pogodą, wspaniałymi widokami i oddychania zdrowym, górskim powietrzem. Ach, co to był za tydzień!

  Autor: Małgorzata Pokrzywka-Kłos

   

   

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE