1 C
Warka
wtorek, 6 grudnia, 2022
Więcej
    Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejZacięta walka młodych historyków!

    Zacięta walka młodych historyków!

    28 listopada 2013 roku z okazji 183 rocznicy  Powstania Listopadowego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Warce odbył się konkurs historyczny „Nasza Historia”. Punkt 11:00 uczestnicy konkursu zmobilizowali swoje siły, wytężyli umysły, przypomnieli sobie wszystko czego nauczyli się przed konkursem i przystąpili do walki z pytaniami, które podzielone były na trzy części: o Powstaniu Listopadowym, kalendarium Życia Piotra Wysockiego oraz pytania dotyczące komiksu „Bohater w cieniu historii”.

    Do konkursu, który rozgrywany był osobno w kategorii szkół podstawowych i osobno w kategorii szkół gimnazjalnych zgłosiły się następujące placówki z gminy Warka:

    • PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce
    • PSP w Michałowie
    • PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach
    • PSP im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce
    • ZS-P im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863r. w Nowej Wsi
    • PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie
    • PG im. Stanisława Marciniaka w Warce
    • PG im. Ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli

    PSP nr 1 w Warce, jako gospodarz konkursu i szkoła nosząca imię bohatera którego dotyczył konkurs nie brała czynnego udziału w zmaganiach. W niezwykle wyrównanej, zarówno w gronie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych walce najlepsze okazały się drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Nowickiego w KonarachPublicznego Gimnazjum im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli. To uczniowie tych właśnie szkół wykazali się największą wiedzą.

     

    Końcowa klasyfikacja:

    Kategoria: szkoły podstawowe

     

    1 miejsce – PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach

    W składzie: Monika Mulik, Alicja Piętak, Sylwia Smaga, Martyna Winiarek

    2 miejsce – ZS-P im. Bohaterów Powstania Styczniowego 1863 w Nowej Wsi

    W składzie: Kornelia Dacka, Małgorzata Nowakowska, Aleksandra Okrasa, Katarzyna Potyralska

    3 miejsce – PSP im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce

    W składzie: Sylwia Rogińska, Kuba Anyszkiewicz, Mateusz Kociszewski, Julia Markiewicz

    4 miejsce – PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce

    W składzie: Julia Kaczmarek, Bartłomiej Zatorski, Julia Smodrzak, Michał Szczepaniak

    5 miejsce – PSP w Michałowie

    W składzie:  Agnieszka Duch, Klaudia Marciszewska, Jakub Binkiewicz

    6 miejsce – PSP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Wrociszewie

    W składzie: Edward Furba, Aleksandra Jaworska, Julia Strojek, Magdalena Piasecka

     

    Kategoria: szkoły gimnazjalne

     

    1 miejsce – PG im. ks. Pawła Heintscha w Dębnowoli

    W składzie: Karina Pawlicka, Angelika Słowińska, Wiktoria Piętak, Martyna Sowińska

    2 miejsce – PG im. Stanisława Marciniaka w Warce

    W składzie: Alicja Wojciechowska, Magdalena Górniewicz, Natalia Mglej, Bartosz Durka

     

    Wręczenie wszystkim drużynom dyplomów i nagród, zarówno dla zawodników jak i dla szkół odbędzie się przy okazji obchodów 183 rocznicy Powstania Listopadowego w Dworku na Długiej.

    Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom które wzięły udział w konkursie, ich opiekunom i zawodnikom!

    Organizatorzy konkursu:

    • Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”
    • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego  w Warce

     Zobacz galerię zdjęć TU

    Dworek na Długiej
    Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
    Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

    NAJNOWSZE

    NAJPOPULARNIEJSZE