Więcej
  Strona głównaInstytucjeKampania 19 dni u Czarnieckiego w Ostrołęce

  Kampania 19 dni u Czarnieckiego w Ostrołęce

  W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do międzynarodowej koalicji biorąc udział w Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Hasłem tegorocznej edycji było #10sekund. Co możemy zrobić w 10 sekund? Czy to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić? Pominąć? Nie dostrzec? Tak! A może to wystarczający czas, aby komuś pomóc? Oczywiście! Wystarczy być uważnym, nie odwracać wzroku, nie odchodzić i nie myśleć to nie moja sprawa! Bezpieczeństwo, zdrowie i życie dziecka to jest nasza wspólna sprawa! Reaguj!

  Razem z prawie 500 partnerami w kraju – szkołami, placówkami, instytucjami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami przy wsparciu merytorycznym polskiego koordynatora i lidera działań Fundacji poDRUGIE oraz współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej – szkoła Czarnieckiego przystąpiła do działania.

  Przez pierwsze 19 dni listopada dumnie nosiliśmy pomarańczową wstążkę – symbol kampanii – by zwracać uwagę i ostrzegać. Bezpieczeństwo, szacunek, godność, wolność, prawa dziecka, wzmacnianie asertywności, zwiększanie świadomości czym jest przemoc, zmiana społecznych stereotypów oraz konfrontacja błędnych przekonań normatywnych to wszystko odbywało się poprzez atrakcyjne dla uczniów i rodziców działania – warsztaty, spotkania, prelekcje, rozmowy, webinary, konkursy.

  Dziękujemy za ogrom wsparcia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Dzielnicowej Miasta i Gminy Warka st. post. Monice Zawadzkiej, asp. szt. Ewelinie Kozdruj z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Powiatowej Komendy Policji w Grójcu, Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły „Razem w przyszłość”, Centrum Działań Profilaktycznych Wieliczka oraz Fundacji Demagog i Akademii Fact-Checkingu. Nasze podziękowania kierujemy również do zaangażowanych rodziców, do dyrektora szkoły Macieja Lidaka, wychowawców, nauczycieli oraz do wszystkich, którym bliska jest idea kampanii.

  My uczniowie Czarnieckiego zwracamy się do dorosłych z apelem

  Miłość nie psuje…

  Życzliwość nie sprawia, że zachowujemy się gorzej…

  Szacunek nie spowoduje braku szacunku…

  Nie można skrzywdzić nadmiarem miłości, ale można skrzywdzić nadmiernymi wymaganiami, brakiem adekwatnych granic, brakiem szacunku, nadmiarem przedmiotów i gadżetów a przy tym niedostatkiem czasu i uwagi.

  To, czego my – dzieci nie poznamy i nie doświadczymy nie będziemy potrafili oddać innym ludziom, a przecież też kiedyś będziemy dorośli! Pomóżcie nam budować świat bez przemocy!

  Szkolny koordynator Kampanii 19 dni i uczniowie PSP w Ostrołęce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE