Więcej
  Strona głównaInstytucjeWareccy licealiści działają aktywnie – dzieje się!

  Wareccy licealiści działają aktywnie – dzieje się!

  Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce realizuje partnerski projekt ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. „LokalnieEkoLOgiczni” to kilkunastomiesięczne zadanie mające na celu włączenie młodych do działań na rzecz ekologii i ochrony klimatu.

  Jak dotąd uczniowie wzięli udział w Edukacyjnych Eko Wyprawach, gdzie poznali warecką ścieżkę nadpilicką i samodzielnie przeprowadzili kampanię promującą jej zasoby. Teraz czas na wdrożenie zdobytej nauki w działanie, w postaci opracowania młodzieżowych Inicjatyw Ekologicznych, które zaprezentowane zostaną podczas Festiwalu Aktywności Eko.

  W rozbudzaniu kreatywności, opracowaniu pomysłów i ich wrażaniu w życie młodzież wspierały Animatorki Stowarzyszenia W.A.R.K.A.

  – Zaskakujące jest, jak wiele do powiedzenia w sprawie dbania o środowisko ma młodzież z wareckiego liceum. Jesteśmy pod wrażeniem jej dojrzałości, zaangażowania i oddania tematyce eko. Widzimy, że w młodzieży tkwi ogromny potencjał, energia do tworzenia rzeczy dobrych i wartościowych – mówi Agnieszka Łeszczyńska ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A., koordynatorka projektów młodzieżowych.

  Efekty końcowe działań licealistów będzie można podziwiać podczas wspomnianego EkoFestiwalu. Nie możemy, póki co, zdradzić szczegółów, ale zapewniamy, że wachlarz pomysłów jest szeroki. Trzymamy kciuki i zapraszamy do śledzenia pracy licealistów.

  Info. Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszu EOG i Funduszy Norweskich w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

   

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJPOPULARNIEJSZE