Więcej
  Strona głównaBlogiPiękny, kolorowy i smaczny Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

  Piękny, kolorowy i smaczny Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy (zdjęcia)

  Zastanówmy się – co bardziej lubimy – przygotowania do świąt czy same święta? W przygotowaniach dzieje się coś magicznego, jakaś niezwykła siła, która wywołuje uśmiech na naszych twarzach mimo pędu, mnóstwa niezałatwionych spraw i działania niemalże zawsze na ostatnią chwilę. Ubieramy choinki, kupujemy prezenty, ustalamy potrawy wigilijne i czekamy na czas spotkań ze znajomymi i rodziną. Jednym z takich momentów jest Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy! To piękne chwile, które przyciągają całą warecką społeczność. Patrzymy na dzieci swoje i sąsiadów występujących na scenie. Spotykamy kiermaszowych wystawców od których rokrocznie kupujemy świąteczny stroik. Życzymy wesołych świąt i zdrowia. I nagle czas jakby się zatrzymuje, okazuje się, że najważniejsze w tym czasie są spotkania z ludźmi, wzruszenia których doświadczamy – nie zaś całe świąteczne zamieszanie…

  Właśnie 17 grudnia w Warce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbył się Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzięki temu, że przeniesiony został pod dach organizatorzy mogli zaoferować większy wachlarz atrakcji dla dzieci, np. darmowe dmuchańce, które zawsze cieszą się dużym powodzeniem.

  Podczas wydarzenia odbył się kiermasz charytatywny, w którym wzięło udział 12 wystawców:

  • Koło Gospodyń Wiejskich z Magierowej Woli „Babeczki z rodzynkami”
  • Uniwersytet Trzeciego Wieku
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu TĘCZA
  • Stowarzyszenie ANIMATOR
  • Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu – Filia w Nowej Wsi
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Razem w Przyszłość”
  • LO im. Piotra Wysockiego w Warce
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Michałowie
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Przylocie
  • Zespół Szkół im. 1 PLM „Warszawa” w Warce
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi

  Wiele działo się również na scenie Wareckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Część artystyczną tego wydarzenia rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego „Bajkowy Statek” w Warce, następnie zaprezentowali się podopieczni z „Kubusiowego Przedszkola” oraz Niepublicznego Przedszkola i Klubu Malucha „Mały Miś”. Po występach przedszkolaków na scenie pojawili się uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi w świątecznym przedstawianiu pt. „Opowieść Wigilijna”. Następnie scenę ponownie przejęły przedszkolaki tym razem z PSP Michałów. Wyjątkowy występ zaoferowali nam również uczniowie z SP nr 1 w Warce przy akompaniamencie nauczyciela muzyki Karoliny Nowak. Część artystyczna zakończyli uczniowie PSP w Konarach wykonując świąteczne utwory i kolędy przy akompaniamencie Zbigniewa Rechnia.

  Dużym powodzeniem cieszyła się specjalnie przygotowana świąteczna scenka gdzie każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Św. Mikołajem, częstując się jednocześnie słodkim upominkiem.

  Rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy, a także odbyło się głosowanie publiczności w którym wzięło udział 411 osób. Komisja nie miała łatwego zadania wybierając tą najpiękniejszą. Do konkursu wpłynęło ponad 200 prac!

  Młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy SP nr 1 w Warce pod okiem koordynatorki Doroty Macioszek przygotowała dla dzieci malowanie buziek, a z baloników tworzyła zwierzątka i inne balonikowe stworki.

  Ważnym momentem było przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez wareckich Harcerzy wszystkim odwiedzającym Jarmark. Najpierw światełko trafiło w ręce przedstawiciela samorządu – Wiceburmistrz Teresy Knyzio, a następnie do wszystkich  chcących mieć je przy wigilijnym stole.

  Organizatorzy i partnerzy wydarzenia: Samorząd Warki, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, No1 Eventy, Szkolne Koło Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce, Wolontariat ZS im. 1 PLM „Warszawa” w Warce.

  Wydarzenie było częścią projektu „Powiat Grójecki – Stolica Kultury Mazowsza” i było współorganizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili Warecki Jarmark Bożonarodzeniowy!

  Foto: Rafał Donica – Blade Photo

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE