Więcej

  „Pogodny” WAW…

  W czwartek – 5 grudnia 2013 roku – odbył się w Dworku na Długiej kolejny wykład w ramach Wareckiej Akademii Wiedzy. Płk dr Jan Wiktorowski objaśniał: DLACZEGO TE WSZYSTKIE WYŻE I NIŻE PSUJĄ NAM POGODĘ? Okazało się, że problem jest dużo ciekawszy i bardziej skomplikowany niż nam się wydaje. Spotykamy się z tymi nazwami przecież tylko słuchając codziennych prognoz pogody towarzyszących dziennikom radiowym i telewizyjnym. Jednak synoptycy mówią o skutkach tych zjawisk – nie analizują ich istoty, ich przyczyn.

  Wykładowca jest oficerem wojsk lotniczych – stąd chętnie i wyczerpująco odpowiadał także na pytania dotyczące bezpieczeństwa podróżowania samolotem.

  Zapraszamy Państwa na ostatni w tym semestrze wykład WAW – 12 grudnia – Karolina Anna Ekes zdradzi nam tajemnice CZARNEJ RETORYKI.

              Hanna Szczepanowska – koordynator Wareckiej Akademii Wiedzy

  IMG_9972

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE