Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejKalendarz, który niesie pomoc…

  Kalendarz, który niesie pomoc…

  W ramach jednego z projektów „Kuźni Aktywności” realizowanych z Funduszu Małych Grantów Młodzieżowych powstał niezwykły kalendarz. Kalendarz, który niesie pomoc innym, potrzebującym w gminie Warka. Wystarczy go zdobyć żeby pomóc innym…

   

  Niezwykły kalendarz

  Kalendarz – poezja codzienności… Czy codzienność może być poezją? Poezja jest czymś wzniosłym, odświętnym i z gruntu niecodziennym. A ta? Czy nie mówi się o niej „szara”? A jakby tak przełamać rutynę?

  W czym tkwi sekret? Aby uchwycić na zdjęciu to, co ulotne i zmienne, a przecież dostępne zwykłego, szarego dnia, bez względu na porę roku, a nawet godzinę. Tak też zdjęcia są i w dzień, i w nocy. Raz są nieco paradoksalne, innym razem, zdawać by się mogło, oczywiste. A przecież… czyż nie na tym polega poezja codzienności?

   

  Niezwykłe serce

  A Twoje wielkie serce? Czy ono również nie potrzebuje odrobiny wzmocnienia? Kup kalendarz, a wspomożesz żyjącą w ubóstwie rodzinę zamieszkałą w naszej okolicy. Wszystkie środki uzyskane z dystrybucji będą przeznaczone na zakup mebli i innych potrzebnych przedmiotów codziennego użytku. Ich życie również może stać się poezją. A Twoje serce rozgrzeje się na zimę!

   

  Gdzie pomóc?

  Na pewno kalendarze będą dostępne na kiermaszu świątecznym dnia 15 grudnia 2013 roku w OSP w Warce. Uwaga. Liczba kalendarzy limitowana. Liczymy na niezwykłe serca mieszkańców Warki!

   

  „Kalendarz – poezja codzienności” to jeden z czterech projektów realizowanych w 2 edycji „Kuźni Aktywności” dzięki Funduszowi Małych Grantów Młodzieżowych w gminie Warka. Organizatorem Funduszu jest Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Wydanie kalendarza wsparła Agencja Viralla a patronem medialnym jest portal wWarce.pl. Koordynatorem projektu jest Paulina Korpalska.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE