Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warce i okolicach

  32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warce i okolicach

  28 stycznia 2024 r. (niedziela) odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagramy także w Warce i okolicach – najgłośniej jak tylko potrafimy! Tym razem gramy pod hasłem „Tu wszystko gra! OK!”, a zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup sprzętu dla oddziałów pulmunologicznych w polskich szpitalach z których korzystać będą mogli dzieci i dorośli.

  Na ulice Warki i okolic wyjdzie 90 wolontariuszy z puszkami. Prosimy o zwracanie uwagi na to, czy każdy z nich jest wiarygodnym wolontariuszem WOŚP. Ten prawdziwy powinien mieć identyfikator ze zdjęciem, puszkę o numerze zgodnym z numerem identyfikatora, czerwone naklejki serduszka oraz szeroki uśmiech.

  Choć to sama idea Finału WOŚP jest ważna, to zależy nam na tym, aby zebrać jak najwięcej funduszy. Jak co roku Sztab w Warce stara się pobić rekord z poprzednich lat. W 2023 roku udało nam się zebrać ponad 210 tys. zł! Mamy nadzieję, że wszystkie działania organizowane z okazji finału przyczynią się do uzbierania jak największej kwoty!

   

  Poniżej prezentujemy „rozkład jazdy” na warecki Finał WOŚP! Zapraszamy do udziału!

  BIEG DLA WOŚP – SKWER MORSA PRZY MOŚCIE SAMOCHODOWYM W WARCE „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

  Zapraszamy do udziału w Biegu lub marszu z okazji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg Morsa – Policz się z cukrzycą to świetna okazja do propagowania zdrowego stylu życia, a jednocześnie pomagania!

  Harmonogram wydarzenia:

  9:15 – otwarcie biura zawodów, rejestracja uczestników

  9:30 – rozgrzewka

  9:45 – bieg dzieci (klasy 0 – 4) – 400 m.

  10:00 – bieg dzieci (klasy 5 – 8) – 1000 m.

  10:15 – bieg i marsz „Nordic Walking” dorosłych – 3 km

  11:00 – morsowanie z Wareckimi Morsami i ognisko

  Zapoznaj się z regulaminem Biegu na dworek.warka.pl/biegwosp2024

  Biegnij z nami! Propaguj zdrowy styl życia! Graj z WOŚP!

  SCENA SALI GIMNASTYCZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. PIOTRA WYSOCKIEGO W WARCE

  12:00 – Rozpoczęcie

  12:10 – występ grupy tanecznej „Shining Cheers” działającej w Centrum Sportu i Rekreacji i prowadzonej przez Martynę Zdroik

  12:30 – pokaz hula-hoop grupy „Skołowane Dziewczyny” Kariny Grzelewskiej

  12:50 – występ grupy tanecznej „Shining Cheers” działającej w Centrum Sportu i Rekreacji i prowadzonej przez Martynę Zdroik

  13:10 – pokaz hula-hoop grupy „Skołowane Dziewczyny” Kariny Grzelewskiej

  13:30 – występ grupy tanecznej „Shining Cheers” działającej w Centrum Sportu i Rekreacji i prowadzonej przez Martynę Zdroik

  13:50 – Animacje z Animator ABC Dziecka

  14:30 – Zbiórka wolontariuszy – wspólne zdjęcie

  14:40 – Występ przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1 „Bajkowy Statek” w Warce

  15:10 – Występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce

  17:00 – Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej MODERATO – repertuar rozrywkowy

   

  WARECKI RYNEK

  O godz. 16:00 zapraszamy na warecki rynek i zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Tańczymy Poloneza dla WOŚP”.

   

  PLAC PRZY „DWORKU NA DŁUGIEJ”

  Tradycyjnie na zakończenie Finału WOŚP o godz. 20:00 odbędzie się „Światełko do nieba”. Zapraszamy na plac przy Dworku na Długiej, gdzie wspólnie z grupą WGR Cars zakończymy finałowy dzień.

  ATRAKCJE DODATKOWE:

  Kawiarenka dla WOŚP – Podczas 32. Finału w kawiarence, naszych gości przyjmować będą wspaniałe dziewczyny ze Stowarzyszenia Made in Bończa! W kawiarence znajdziecie m.in.: ciasta, popcorn, soki, rękodzieło, napijecie się kawy i herbaty kiedy wasze pociechy będą bawić się na dmuchańcach i uczestniczyć w animacjach. Jeśli ktoś jeszcze chciałby przygotować ciasto lub inny przysmak do WOŚPowej kawiarenki prosimy o kontakt ze sztabem – wosp.warka@gmail.com. W kawiarence będzie można nabyć również kalendarz wydany przez Sztab WOŚP w Warce z okazji 32. Finału.

  Dmuchańce – Dzięki Animator ABC Dziecka wszystkie dzieci będą mogły skakać na darmowych dmuchańcach (choć mile widziane będzie wrzucenie datku do puszki WOŚP). Mamy nadzieję, że na dmuchańcach zapanuje istne szaleństwo!

  Malowanie twarzy i zwierzątka z baloników – uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy SP nr 1 w Warce z koordynatorką Dorotą Macioszek udekorują dziecięce buźki i wykonają ciekawe twory z baloników – zwierzątka, miecze czy kwiatki.

  Wystawa sprzętu wojskowego – podczas tegorocznego finału można będzie zobaczyć wystawę sprzętu wojskowego z ASG Warka Team – AWT.

  Aukcje dla WOŚP – Finał WOŚP widoczny jest głównie na ulicach Polskich miast. Co roku w najgorętszą niedzielę stycznia wychodzą na ulice miast wolontariusze, którzy zbierają pieniądze do puszek. Jednak równie ważne jest to, co dzieje się w Internecie. Tu właśnie poprzez serwis Allegro odbywają się aukcje ciekawych przedmiotów bądź atrakcji. Warecki Sztab WOŚP również zdobył wiele ciekawych przedmiotów na licytacje. Dzięki nim jesteśmy w stanie zdobyć więcej pieniędzy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny ratujący ludzkie życie i zdrowie. Każdy kupujący otrzymuje przedmiot bądź udział w niecodziennym wydarzeniu. Każda z tych rzeczy jest pamiątką, która przypomni o udzielonym wsparciu. Zachęcamy do obserwowania, codziennie pojawiają się nowe, wyjątkowe aukcje.

  Wszystkie aukcje wystawione przez warecki sztab WOŚP znajdziesz tu: AUKCJE DLA WOŚP

  Wszystkich, którzy będą grać wspólnie z nami prosimy o pokazanie jak dobrze się bawią w swoich mediach społecznościowych. Prosimy o oznaczanie zdjęć #wospwarka2024

  Zapraszamy! Zagrajmy razem dla ratowania życia i zdrowia!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE