Więcej
  Strona głównaSportBieganieBiegacze mocno trzymają się tradycji

  Biegacze mocno trzymają się tradycji

  Najpierw trening wigilijny – zawsze w tym samym miejscu – pod wieżą obserwacyjną na brzegu Puszczy Stromieckiej, wareccy biegacze składają sobie świąteczne życzenia, a później wspólnie pokonują siedmiokilometrową leśną trasę.

  Nie inaczej jest w Nowy Rok. To samo miejsce i ta sama pora od wielu sezonów sprowadza biegaczy pod pomnik 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Warszawa przy ulicy Obwodowej. Po złożeniu noworocznych życzeń przez prezesa klubu, duża grupa rusza tym samym szlakiem co zwykle – odwiedzając wareckie miejsca pamięci, kończąc jak zawsze przed pomnikiem patrona klubu – w parku na Winiarach przed obliczem generała Kazimierza Pułaskiego.

  Po raz pierwszy od lat miasto w samo południe nie spało, gdyż biegacze zauważyli spory ruch samochodowy na ulicach. Znakiem tego przybyło samochodów – na szczęście nie ubyło biegaczy!

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, życzą wareccy biegacze.

  Jacek Winiarczyk – KS Start Pułaski Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE