Więcej
  Strona głównaBlogi„Poloneza czas zacząć!” – czyli studniówki w szkołach ponadpodstawowych - CKZiU w...

  „Poloneza czas zacząć!” – czyli studniówki w szkołach ponadpodstawowych – CKZiU w Nowej Wsi

  Studniówka – to jedno z wydarzeń do którego w dorosłym życiu wraca chyba każdy, kto ją przeżył. Zazwyczaj wspominana z łezką w oku i nostalgią. Przywołuje wspomnienia okresu szkolnego – beztroskiego czasu dzielonego z przyjaciółmi. Tego wspaniałego czasu doczekali także tegoroczni maturzyści, którym przyszło zatańczyć Poloneza i wyśmienicie bawić się wśród znajomych do białego rana!

  CKZiU w Nowej Wsi

  Czyniąc zadość tradycji, na 100 dni przed maturą, uczniowie klas piątych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi bawili się podczas balu studniówkowego. Piękna sala bankietowa „Sevilla Gold” w Łęczeszycach, 3 lutego 2024 roku zacnie przyjęła tegorocznych maturzystów i ich gości.

  Bal uroczyście rozpoczęła Anna Dacka – Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Swą obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Grójeckiego – Krzysztof Ambroziak wraz z małżonką, Jan Madej – radny Powiatu Grójeckiego, Przewodniczący Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego, Iwona Pietrzycka – przewodnicząca Rady Rodziców w CKZiU w Nowej Wsi.

  Zgodnie z tradycją, młodzież klas maturalnych zatańczyła uroczystego poloneza. Układ choreograficzny przygotowywany był wiele tygodni wcześniej pod kierunkiem Anny Dacki i Magdaleny Kmidowskiej-Giszki. Mimo tremy i emocji, które towarzyszyły uczniom tego wieczoru, taniec został perfekcyjnie wykonany, a podniosły nastrój udzielił się wszystkim zgromadzonym. Niezwykłych wrażeń estetycznych dostarczył także pokaz walca w wykonaniu Damiana Jakubowskiego i jego partnerki turniejowej.

  Dyrektor Anna Dacka i zaproszeni goście życzyli uczniom sukcesu na maturze i spełnienia marzeń w dorosłym życiu, a także udanej zabawy podczas studniówki. Przedstawiciele uczniów klas maturalnych podziękowali nauczycielom za codzienny trud, poświęcony uczniom czas i serce, jakie im okazywali. Gorące podziękowania złożono także na ręce przedstawicieli władz lokalnych, kadry kierowniczej Centrum, a przede wszystkim wychowawców klas – Joanny Cieślik i Lidii Ciży – wychowawczyń klasy piątej w zawodzie technik architektury krajobrazu, Patrycji Pachniak – wychowawczyni klasy piątej w zawodzie technik ogrodnik, Grzegorza Rudkowskiego – wychowawcy klasy piątej w zawodzie technik spedytor i technik ekonomista. Głos zabrali również rodzice, którzy całej kadrze pedagogicznej CKZiU w Nowej Wsi przekazali słowa uznania za pracę dydaktyczną i wychowawczą, a młodym ludziom życzyli miłych wspomnień z balu studniówkowego.

  Po części oficjalnej uroczystości przyszedł czas na wspólną zabawę. O dobry nastrój zadbał zespół Bomba, który zaprezentował przeboje stare, nowsze i najnowsze – wszystkie odpowiadające gustom młodzieży. Humory dopisywały. O regenerację nadwątlonych żywiołowymi tańcami sił zadbali rodzice i obsługa sali. Nie obyło się bez niespodzianki, przygotowanej przez uczniów – humorystycznego wspomnienia ich dotychczasowej ścieżki edukacyjnej. Wszystko to zaowocowało wspaniałą atmosferą podczas zabawy trwającej do białego rana!

  Teraz maturzystom pozostało już tylko z równie niesłabnącym entuzjazmem przystąpić do wytężonej pracy, by rzetelnie przygotować się do egzaminów maturalnych. Zapewne czeka ich teraz duży wysiłek intelektualny, dlatego życzymy im powodzenia podczas powtórek materiału.

  Ewa Malowaniec – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

   
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE