Więcej
  Strona głównaInstytucjeJak minął miesiąc w ZS na Obwodowej

  Jak minął miesiąc w ZS na Obwodowej

  Zajęcia dla uczniów klasy technikum ochrony środowiska w plenerze

  4TOI w ramach pracowni badań środowiska, korzystając z przepięknej pogody, monitorowała prace odwadniające inwestycji nieopodal naszej szkoły. Nauczyciel przedmiotów zawodowych – Andrzej Marek wyjaśniał wpływ działalności człowieka na środowisko przyrodnicze.

  Tu, gdzie teraz budowane są budynki mieszkalne, kilkadziesiąt lat temu były tereny podmokłe i niedostępne. W wyniku zmian klimatu i wyższych temperatur poziom wód gruntowych obniżył się. Wiele terenów teraz stało się miejscem inwestycji budowlanych.

  Dzień pełen fascynujących odkryć

  W ramach szkolnej wycieczki uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych i hotelarskiego odwiedzili Dom Polonii w Pułtusku, gdzie mieli niezwykłą lekcję savoir-vivre. Nauka dobrych manier to prawdziwa przyjemność. Po lekcji czekał na nich wykwintny obiad, który spożyli zgodnie z poznanymi tajnikami. Smaki i elegancja w jednym miejscu!

  Dodatkowo, uczniowie mieli możliwość zwiedzania urokliwego zakątka Pułtuska – zamek, kościół i nawet kamienicę, gdzie kiedyś nocował sam Napoleon. Atmosfera była niezwykle przyjazna i radosna – taki dzień uczniowie i nauczyciele zapamiętają na długo.

  Dni pełne emocji i potu  

  Od 6 grudnia w szkole trwał Turniej Piłki Siatkowej 4×4. Zgłosiło się 16 drużyn, które rywalizowały między sobą w 4 grupach. Wreszcie po dwóch miesiącach udało się wyłonić najlepszych. Mecze były bardzo emocjonujące.

  1 miejsce zajęła drużyna „Wieżowiec i spółka” w składzie: Patryk Zaręba, Jakub Sadowski, Dawid Cieśliński, Filip Kołodziejski

  2 miejsce zajęła drużyna „Partia Skrętek” w składzie: Kacper Cieślak, Kacper Morawski, Anton Matiukh, Dominik Nowakowski,

  3 miejsce zajęła drużyna „Specjalsi” w składzie: Jakub Olejnik, Jakub Majewski, Oliwier Giza, Max Ulytin.

  Dziękujemy publiczności za obecność i gorący doping.

  Gratulujemy i dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju. Zapraszamy za rok.

  Spotkanie z Kopernikiem

  16 lutego klasa 2 Technikum Informatycznego wraz z wychowawczynią Beatą Wolską i Marzeną Maciak spędziła nieco inaczej niż zwykle. Lekcje odbyły się na terenie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie oraz w kinie na filmie fantastyczno naukowym „Madame Web” w Jankach. Młodzież wykazała się wyjątkową umiejętnością pracy w grupie na warsztatach robotycznych, co było ciekawym doświadczeniem i podniesieniem jakości kształcenia. Nie obyło się bez spaceru po galerii i spróbowaniu specjałów mniej zdrowych, ale jakże ulubionych! Wszyscy zadowoleni, bogatsi o nowe wrażenia, bardziej zintegrowani, wróciliśmy do domu, by móc rozpocząć weekend.

  Konkurs Cukierniczy „Kruche Inspiracje: Tartaletki z Kremem”

  20 lutego 2024 roku w Zespole Szkół im. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa” w Warce odbył się konkurs cukierniczy pod tytułem „Kruche Inspiracje: Tartaletki z Kremem”, w którym uczniowie klas gastronomicznych stanęli przed ekscytującym wyzwaniem. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności, tworząc tartaletki z kruchego ciasta, wypełnione różnorodnymi kremami i ozdobione wytwornymi dekoracjami z owoców. Atmosfera konkursu była niesamowita, a kreatywność młodych cukierników nie znała granic. Ostatecznie komisja stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców, gdyż wszystkie dzieła powstały z pasją i zaangażowaniem. Po dokładnej ocenie przygotowanych słodkości, ogłoszono następujące wyniki:

  miejsce 1: Daria Obrzud i Emilia Balkowska,

  miejsce 2: Magda Borkowska,

  miejsce 3: Natalia Czwarno.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i za niezapomnianą zabawę. Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

  Powiatowy konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

  5 marca 2024 r. reprezentanci naszej szkoły przystąpili do finału powiatowego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Zadaniem uczestników było przygotowanie oraz przedstawienie przed komisją prezentacji w języku angielskim.

  Nasi uczniowie zaprezentowali się rewelacyjnie, czego dowodem jest zajęcie miejsca na podium – Mateusz Zatorski z klasy 3 Technikum Informatycznego zajął III miejsce. Gratulujemy! Dziękujemy też Damianowi Wachnikowi z kl. 3TI za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy również powodzenia w przyszłorocznej edycji konkursu.

  Dziękujemy wareckiemu Browarowi

  6 marca odbyło się przekazanie monitorów wraz z okablowaniem z Browaru w Warce dla Zespół Szkół im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. Dziękujemy bardzo Dyrektorowi Browaru Patrykowi Cieślikowi, Hubertowi Paradowskiemu oraz Czarkowi Kołodziejskiemu za pomoc. Dzięki tej współpracy szkoła zyskała nowy sprzęt dla uczniów.

  Dzień Kobiet w ZS Warka 

  8 marca z okazji Dnia Kobiet klasy II TLA i II TLB wraz z z wychowawczyniami paniami Klaudią Skowrońską i Magdaleną Szymańską oraz Agatą Gabler-Śliwą i Samorządem Uczniowskim przygotowali akademię słowno – muzyczną. Przepiękny akcent z okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE