Więcej
  Strona głównaInstytucjePSP Ostrołęka z wizytą w Hospicjum

  PSP Ostrołęka z wizytą w Hospicjum

  Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) opieka hospicyjna to „podejście poprawiające jakość życia pacjentów oraz ich rodzin w obliczu śmiertelnych chorób”.

  3 marca społeczność Szkoły Podstawowej z Ostrołęki odwiedziła jedno z takich właśnie miejsc – Domowe Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, prowadzone przez ks. Marka Kujawskiego. Każdego dnia placówka udziela niezwykłej pomocy, troszcząc się o chorych w ich domach. Wsparcie nie kończy się wyłącznie na opiece nad chorymi, to również pomoc duchowa, duszpasterska i materialna. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce chcieli właśnie tą ciężką pracę wolontariuszy wynagrodzić swoim skromnym występem. Dzieci z klas 1-3 zaprezentowały piosenki i tańce przygotowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ponadto trzecioklasiści i piątoklasiści zaśpiewali piosenki legendarnego zespołu ABBA, pt. „Dancing Queen” oraz „Mamma Mia”. Chociaż stres pojawiał się chwilami, nie przeszkodziło to uczniom w pięknym występie. Na koniec wszyscy zostali poczęstowani gorącą herbatą i ciasteczkami. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał także torbę łakoci i gadżetów. Oczywiście przed odjazdem z tego cudownego miejsca nie zapomniano wykonać pamiątkowego zdjęcia, które będzie przypominać, że już za rok kolejne spotkanie.

  PSP Ostrołęka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE