Więcej
  Strona głównaWiadomości11. Parada Pułaskiego w Warce

  11. Parada Pułaskiego w Warce

  W niedzielę 7 lipca odbędzie się w Warce 11. Piknik historyczno-kulturalny VIVAT PUŁASKI. Rozpocznie go, jak co roku, jedyna w Polsce „Parada Pułaskiego”.

  „Parada” to wspólny, kolorowy przemarsz z wareckiego rynku do miejsca organizacji pikniku – do Parku na Winiarach przy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego. Wyjście zaplanowane jest na godz. 15:00 ale wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu zapraszamy chwilę wcześniej aby można było odebrać gadżety (m.in. chorągiewki, balony) i ustawić się w odpowiednim miejscu. Jak co roku „Paradę” poprowadzi sam Generał Pułaski wraz ze swoimi przybocznymi żołnierzami oraz Miejska Orkiestra Moderato! Ponadto wezmą w niej udział rekonstruktorzy uczestniczący w Pikniku Vivat Pułaski, grupy zorganizowane tj. pracownicy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, członkowie i sympatycy Klubu Sportowego START Pułaski Warka, Seniorzy, Społecznicy i wszyscy chcący wspólnie świętować ten dzień i wydarzenie. Całość zamykać będą zabytkowe motocykle i amerykańskie auta.

  Jak zawsze nad bezpieczeństwem całości czuwać będzie warecka Policja oraz strażacy z OSP Warka.

  ZAPRASZAMY na PARADĘ PUŁASKIEGO 7 lipca!

  Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ

  Piknik dofinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MAZOWSZA.

  Pomóż nam wygrać dofinansowanie na kolejną edycję  Pikniku Historyczno-Kulturalnego VIVAT PUŁASKI! Dzięki temu będziemy mogli zaprosić kolejną gwiazdę wydarzenia. Więcej informacji o głosowaniu TUTAJ  

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE