Tak jak w Polsce, tak i w Warce. Duda wygrywa

Wiadomości 25 maja 2015
Tak jak w Polsce, tak i w Warce. Duda wygrywa

Podobnie jak w pierwszej turze wyborów prezydenckich tak też w II głosujący mieszkańcy Warki opowiedzieli się za kandydaturą Andrzeja Dudy.

Głosujący mieszkańcy Warki w II turze wyborów prezydenckich w aż 64.13% opowiedzieli się za kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Andrzejem Dudą. Reelekcji urzędującego prezydenta Bronisława Komorowskiego oczekiwało 35.87% wyborców. W porównaniu z pierwszą turą wyborów Andrzej Duda zyskał w Warce ponad 20% poparcie, przy czym Bronisław Komorowski w ciągu dwóch tygodni dzielących obie tury elekcji zdołał zaskarbić sobie dodatkową przychylność nieco ponad 12% głosujących.

Gminna frekwencja niedzielnej elekcji wyniosła 59.46% i przewyższyła tę sprzed dwóch tygodni o 10%. Ponadto warecka frekwencja wyborcza przewyższyła tę powiatową. W całym powiecie grójeckim do urn udało się 57.78% uprawnionych do głosowania.

Andrzej Duda wygrał we wszystkich wareckich lokalach wyborczych. Najwyższy wynik kandydat PiS-u uzyskał w siedzibie komisji wyborczej mieszczącej się w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach, gdzie za kandydaturą Dudy opowiedziało się 70.63% głosujących. Równie wysoki bo wynoszący 70.61% wynik Andrzej Duda uzyskał w Ostrołęce.

Prezydent Komorowski najbliżej zwycięstwa na terenie gminy Warka był we Wrociszewie i Michałowie, gdzie za reelekcją Bronisława Komorowskie głosowało odpowiednio 49.45% i 49.16% wyborców.

Warecki wynik tegorocznych wyborów prezydenckich jest porównywalny z rezultatem z przyspieszonej elekcji głowy państwa z 2010 roku. Wówczas – tak jak i obecnie – zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość . Na Jarosława Kaczyńskiego głos oddało 65.88% wyborców, zaś przyszłego prezydenta, czyli Bronisława Komorowskiego poparło 34.12% czynnego elektoratu.

 

Udostępnij:
← Lider obroniony By żyło się lepiej zrobimy sobie... wiatę →

Dodaj komentarz