3, 2, 1… Szlachetna Paczka START!

3, 2, 1… Szlachetna Paczka START!

Zrób Szlachetną Paczkę i Ty!

19 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawi się baza rodzin, którym będzie można pomóc przygotowując „Szlachetną Paczkę”!

Chcesz zrobić coś dobrego? Nic prostszego! Wejdź na wymienioną powyżej stronę, znajdź jedną z 40 potrzebujących i zakwalifikowanych do Programu rodzin z terenu Warki (lub rodziny z innego obszaru), dowiedz się czego potrzebują i kup im to. Możesz zrobić to sam lub jeśli potrzeby rodziny są większe zaproś do wspólnego działania przyjaciół, współpracowników… Masz na to trochę czasu, gdyż finał akcji odbędzie się w dniach 10 – 11 grudnia. Wtedy to zakupione przedmioty należy dostarczyć do magazynu „Szlachetnej Paczki” czyli do sali gimnastycznej wareckiego gimnazjum skąd przy wsparciu wolontariuszy trafią do rodzin.

Dwudziestka szlachetnych wolontariuszy z Rejonu Warka, odpowiednio przeszkolonych jest już po spotkaniach z potrzebującymi rodzinami. Myślę, że stanęli na wysokości zadania – odkryli prawdziwą, ukrytą biedę i podjęli słuszne decyzje. Mamy nadzieję, że dla włączonych rodzin udział w Paczce będzie mądrą pomocą i zmotywuje rodziny do zmian na lepsze.

To na podstawie tych spotkań, wolontariusze przygotowali opisy historii rodzin, które już 19 listopada trafią do bazy. Od tego momentu będzie można wybrać rodzinę i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę. Darczyńcą może zostać naprawdę każdy! Wystarczy zebrać grupę znajomych, powiedzieć o tym mamie, tacie, wujkowi, cioci, bratu czy siostrze albo zachęcić kolegów z pracy do przygotowania paczki, a w zasadzie paczek dla konkretnej rodziny. Zapewniam Was, razem możemy więcej, razem możemy wszystko! To również wspaniała okazja do integracji i radości.

Historie odkryte przez wolontariuszy nie są łatwe.

– Młode małżeństwo wychowujące dwójkę małych dzieci. Matka walczy z rakiem piersi, po którego wycięciu nastąpiły przerzuty do mózgu. Lekarze nie dają żadnych szans na polepszenie stanu zdrowia. Mąż pracuje nawet po godzinach, żeby zapewnić rodzinie najważniejsze potrzeby. Mimo niezwykle trudnej sytuacji rodzina jest dla siebie wielkim wsparciem, każdą wolną chwilę spędzając ze sobą i ciesząc się z tego – opowiada Mariusz. Ja również trafiłam na wspaniałą rodzinę. Ojciec samotnie wychowuje córkę w wieku szkolnym. Kiedy dziewczynka była mała, matka odeszła do innego mężczyzny. Utrzymanie domu i wychowanie dziecka spadło na ojca, który dodatkowo boryka się z chorym sercem. Od rodziny płynie prawdziwa miłość. Mimo swojej sytuacji znajdują czas na pomoc innym potrzebującym ludziom. Dziewczynka chętnie zajmuje się niepełnosprawnym kolegą. Pomimo trudnej przeszłości świetnie dają sobie radę, a do tego na ich twarzach cały czas gości uśmiech. Za to ich podziwiam!

I tak można by mnożyć podobne historie. W naszym rejonie aż 40 rodzin czeka na pomoc, czeka właśnie na Ciebie!

Paczki, które Darczyńcy stworzą dla rodzin trafią do magazynu Szlachetnej Paczki zaadaptowanego z sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce. Podczas Finału 10 i 11 grudnia zostaną przetransportowane do potrzebujących rodzin przez wolontariuszy. Magazyn Szlachetnej Paczki będzie otwarty w godz. 9 – 17, w dniach finału.

Agnieszka Gazarkiewicz –  Lider Rejonu Warka

Udostępnij:
← Kolejna unijna dotacja dla Warki! Pierwszy rok wareckiego "Kuriera" →

Dodaj komentarz