13.2 C
Warka
piątek, 29 września, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeNiezwykłe ferie w Warce!

  Niezwykłe ferie w Warce!

  Dzieci i młodzież pozostająca w okresie ferii w Warce nie będzie mogła narzekać na nudę. Wareckie jednostki samorządowe – Centrum Sportu i Rekreacji wraz z Krytą Pływalnią „Olimpic”, Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej” i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały niezwykle bogaty program dla każdego – będą różnorodne zajęcia sportowe, warsztaty, konkursy, wyjazd do kina, kulig (jeśli spadnie śnieg), gry i zabawy, itp. Pełny plan ferii dostępny jest na stronie www.ferie.warka.pl.

  W Centrum Sportu i Rekreacji od 17 do 28 lutego można będzie wziąć udział w różnego rodzaju rozgrywkach i zabawach sportowych (koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, unihokej, piłka nożna, strzelectwo). Wykwalifikowani instruktorzy będą uczyć bokwy, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku poprowadzą warsztaty kulinarne, a także odbędzie się konkurs rysunkowy w Paint’cie, warsztaty plastyczne oraz zajęcia na Pływalni „Olimpic”.

  Z kolei Dworek na Długiej zaprasza m.in. do wspólnego tworzenia wareckiej gry Monopoly, które polegać będą na malowaniu i rysowaniu kolejnych pól gry, z których następnie złożona zostanie całość, aby każdy mógł powalczyć o zwycięstwo w rozgrywkach. Na pamiątkę tegorocznych ferii dzieci będą również tworzyły w ramach warsztatów z „Szalonymi literkami” wspólnie hasło Zimy w Dworku. Kolejnymi atrakcjami będą zajęcia z wareckimi harcerzami, wyjazd do kina na film „LEGO PRZYGODA 3D” oraz (przy sprzyjającej aurze) kulig i zimowe ognisko. Dzieci będą mogły zaprezentować swoje umiejętności podczas karaoke, tworzenia biżuterii i orgiami oraz konkursu tańca i balu ostatkowego. Dreszczyk emocji zapewni „Edukacyjny teatr magii” Łukasza Podymskiego oraz gry na Play Station, a gra kalambury pozwoli puścić wodze fantazji. Dla ukojenia emocji wszystkich „maluchów” będzie bajkowe kino i wspólne granie w „planszówki”.

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna zachęca do spotkań dwa razy w tygodniu. Na początek proponuje sztukę Teatru Maska – ”Wielka Ucieczka” oraz gry i zabawy na podstawie gry planszowej „Magiczna Warka”. W drugim tygodniu ferii odbędzie się spotkanie z policjantem i rozmowa na temat bezpiecznych ferii. Na zakończenie dzieci stworzą podczas zajęć plastycznych z włóczek, sznurków i szmatek „Cudaki w bibliotece”.

  Tymczasem Kryta Pływalnia „Olimpic” od poniedziałku do piątku czeka na chętnych do udziału w turniejach piłki wodnej, sztafetach pływackich, nurkowaniu oraz innych grach i zabawach w wodzie. Co więcej w okresie ferii Kryta Pływalnia „Olimpic” zapewnia niższe ceny biletów od godz. 8.00 do 15.00 dla dzieci i młodzieży do lat 16 z gminy Warka (wymagana legitymacja), dla grup min. 6 -osobowych biorących udział w zajęciach zorganizowanych wstęp wolny w godz. 12.00-15.00 oraz lekcje nauki pływania dla początkujących i zaawansowanych w godz. 9.00- 10.00 i  12.00- 13.00.

  Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny (z wyjątkiem basenu, gdzie wstęp za
  okazaniem legitymacji szkolnej wynosi 3 zł w godz. 8.00-15.00) ale niestety na część zajęć liczba miejsc jest ograniczona.

  Serdecznie zapraszamy! Pełny plan ferii w Warce na www.ferie.warka.pl

  PLAKAT WSPOLNY_FERIE 2014 A3

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE